امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: صدور بیش از ۶۸ هزار فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگاران  اظهار کرد:  تاکنون تعداد ۶۸۷۰۷ فقره صدور  سند برای واحدهای مسکونی روستایی و ۷۴۷۰ فقره صدور  سند برای واحدهای مسکونی شهری از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در سطح استان صادر شده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: میانگین صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی   به میزان ۷۴/۱درصد در استان بوده  و این میانگین در سطح کشور ۶۳/۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی  به کسب رتبه برتر در زمینه صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری طی چندین سال متولی اشاره کرد و  تصریح کرد:  در راستای اجرای قانون الحاق و حمایت از ساماندهی مسکن، از سال ۹۷ تا زمان حاضر، حدود۸ هزار و ۴۹ سند مالکیت برای  واحد های مسکونی شهری و روستایی  در این استان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، هدف اصلی صدور سند مالکیت روستاییان را ثبت مالکیت روستاییان با هدف ارائه دقیق آمار و نیز حل اختلاف های ملکی روستاییان بر شمرد و گفت: صدور اسناد مالکیت پشتوانه‌ای محکم برای گرفتن تسهیلات بانکی و ضمانتی برای راه‌اندازی مشاغل پایدار ، توسعه اشتغال و تولید هستند که ایجاد این مشاغل سبب جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها می‌شوند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group