امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای طرح هادی در ۷۷ روستای استان در طول یک سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح هادی در ۷۷ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۱۷۸ میلیارد ریال از منابع ملی و استانی در طول یک سال گذشته اجرا شده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: مبلغ اعتبارمصوب جهت اجرای طرح هادی درسال جاری ازمنابع استانی برای  ۵۹ روستا  به میزان  ۲۶۷ میلیارد ریال می باشد.

وی با بیان اینکه، تعداداجرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۱۳ روستا می باشد، خاطر نشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان ۲/۵۸ %  و در سطح کشور  ۲/۴۶%است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: طبق قانون طرح هادی روستایی در پایان افق ده ساله با توجه به تحولات جمعیتی روستا‌ها و تغییر شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستا‌ها مورد بازنگری قرار می‌گیرد که تا کنون در ۳۱۹ روستای استان بازنگری طرح انجام شده است.

خواجه ای با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، گفت: طرح‌های هادی روستایی با هدف توسعه روستاها، هدایت وضعیت فیزیکی روستاها، توزیع عادلانه امکانات و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن و خدمات محیط زیستی وعمومی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه، با اجرای طرح هادی روستایی، ایجادزمینه‌ کاهش‌ خطر سوانح‌ طبیعی در روستا از طریق‌ شناخت‌ زمینه‌های‌ سانحه‌خیزی‌ و تمهید اقدامات‌ ایمن‌سازی‌ و نظارت‌ برساخت‌وساز در این مناطق فراهم می شود، یادآور شد: ایجاد بستر لازم‌ جهت‌ فراهم‌ شدن‌ زمینه‌ صدور سند مالکیت‌ املاک‌ واقع‌ در ‌ بافت‌ مسکونی‌ روستا،بهبود کیفیت‌ بافت‌ روستا در چارچوب‌ اقدامات‌ پیش‌ بینی‌ شده‌ در طرح‌ و تلاش‌ برای ایجاد فضای‌ مناسب‌تر سکونت‌ و فعالیت‌ در آن‌،کنترل ونظارت‌ برروندتوسعه کالبدی‌ روستا و ایجاد تناسب‌ منطقی‌ بین‌ جمعیت‌ و عملکردهای‌ مختلف‌ مسکونی‌، تولیدی‌ و خدماتی‌ مورد نیاز در محیط‌ روستا از برخی اهداف این طرح به شمار می آید.

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group