امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: رشد ۲ برابری صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی، باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت که خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان به خوبی توانسته در این زمینه موفق عمل نماید، افزود:در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری در ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان بیش از ۲ برابر رشد داشته ایم.
خواجه ای اظهار کرد: در ۴ ماهه اول سال گذشته به تعداد ۵۱۳ فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری صادر شده، به طوری که این میزان در مدت مشابه سال جاری به تعداد ۱۰۶۰ فقره افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه برخورداری از مزایای مالکیت تثبیت شده به خصوص برای اقشار روستاییان از ملزومات یک توسعه موزون است زیرا منابع به صورت منطقی و عدالت‌گونه میان مردم آن جامعه تقسیم می‌شود، تصریح کرد: توسعه روستا، پایدارترین سیاست و راهبرد در توسعه هر کشور به شمار میرود و این سیاست ارتباط تنگاتنگ با نظام فکری و نگرشی دارد و برای نهادینه سازی این سیاست ابزارها و روشهای مختلفی وجود دارد که سند دار کردن واحد مسکونی به موازات سایر سیاستهای توسعهای مناطق روستایی از جمله این روش هاست.
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآورشد: تاکنون ۶۸۷۰۷ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان ۷۴/۱ درصد در استان صادر شده که این میانگین در سطح کشور ۶۳/۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
خواجه ای با اشاره به اینکه ،ثبت دارایی محرومان در نظام‌های ثبتی و به ویژه روستاییان که عمدتا جزو اقشار کم درآمد حساب می‌شوند، می‌تواند باعث افزایش مشارکت آنها در فعالیت‌ها و گام‌های موثرشان در توسعه شود، خاطر نشان کرد: مدیریت کارآمد منابع زمین ، کمک به مقاوم سازی مساکن ، تقویت هویت اجتماعی، استفاده از تسهیلات بانکی، کمک به رونق اقتصادی روستا، برابری اجتماعی ، توسعه مشارکتهای مردمی، جلوگیری از مهاجرتهای بی رویه و فراهم نمودن زمینه مهاجرت معکوس به روستاها، برخی اهداف عمده ثبت و صدور اسناد و املاک روستایی به شمار می آید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group