امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای بیش از ۱۲۰ پروژه طرح هادی روستایی در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، در سال جاری ۱۲۵پروژه طرح هادی روستایی از سوی بنیاد مسکن استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه‌ها، اعتباری بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: در سال جاری آسفالت معابر ۴۸روستا از محل اعتبارات قیر یارانه ای با اعتبار ۱۶۰میلیارد ریال در دستورکار بنیاد مسکن استان می باشد.

وی با اشاره به اینکه، طرح هادی، بافت موجود روستا را به دقت زیر ذره‌بین می‌برد و اصلاح و ساماندهی آن را در دستور کار قرار می‌دهد، تصریح کرد: طرح هادی مهم ترین سند رسمی و قانونی توسعه و عمران روستاها در کشور به شمار می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تعداد اجرای طرحهای هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، را ۴۱۳ روستا دانست و خاطر نشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸/۲ % و در سطح کشور۴۶/۲ %است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای اجرای طرح هادی در روستاها را گامی مهم برای توسعه، عمران و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، سیمای روستا در حال تغییر است که این نیز به نوبه خود سبب رضایت عمومی مردم می شود.

وی به برخی اهداف این طرح اشاره کرد و یادآور شد : تجدید حیات روستاها، هدایت روستاها از ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش راندمان کار روستائیان و بهبود یافتن معیشت و رفاه سطح زندگی در روستاها، ایجاد سرمایه گذاری در روستاها، تکمیل و اصلاح چرخه تولید و مصرف روستایی و پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها از برخی اهداف مهم این طرح به شمار می آید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group