مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:پرداخت ۱۲۴ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض جهت تکمیل ۲۷۵۲ واحد مسکونی روستایی نیمه تمام در استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نهاد در راستای حمایت از اقشار کم درآمد با پرداخت تسهیلات بلاعوض (از محل حساب ۱۰۰ امام (ره)) توانسته در راستای محرومیت زدایی و توسعه و آبادانی روستاها نقش مهمی داشته باشد، اظهار کرد: در طول ۴ سال گذشته این نهاد در جهت تکمیل ۲۷۵۲ واحد مسکونی روستایی نیمه تمام، تسهیلات بلاعوض به میزان ۱۲۴ میلیارد ریال پرداخت نموده است.

رضا خواجه ای به اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت:تاکنون ۵۱ هزار فقره تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه، توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده ، ادامه داد: در این راستا طرح های متنوعی در قالب برنامه های توسعه اجرا شده که بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی یکی از مهمترین این طرح ها به شمار می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد : در سطح استان زنجان، ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۴ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

خواجه ای یادآور شد: میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح کشور %۴۱ و در استان زنجان ۵۴ % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group