امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: میانگین صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری در استان بیش از ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

مهندس ناصری آذر مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با حضور در بنیاد مسکن استان با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد در راستای گسترش تعاملات و تحقق اهداف و برنامه های سال جاری دیدار و گفتگو کردند.

خواجه ای به رشد و تحقق ۱۸۳ درصدی در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری نسبت به برنامه کشوری و کسب رتبه اول در این زمینه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش مجموعه بنیاد مسکن و همکاری مطلوب اداره ثبت اسناد و املاک توانستیم دراین زمینه موفق عمل نماییم.

وی با بیان اینکه، تاکنون ۷ هزار و ۳۵۵جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، صادر شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع برای بیش از ۷۳/۱ درصد واحد های مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده که این میانگین در سطح کشور ۶۲/۸ درصد است، که باید گفت در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای با اشاره به اینکه، خوشبختانه تاکنون تعاملات مطلوبی با اداره ثبت اسناد و املاک در راستای صدور سند برای واحدهای شهری و روستایی صورت گرفته است بیان داشت: تاکنون تعداد ۶۷۷۵۶ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: این همکاری باعث شده است بسیاری از مشکلات مالکیتی و دعاوی آنها در محاکم قضایی نیز بر طرف شده و کاهش یابد, از طرفی این اسناد باعث بالا بردن ارزش مادی املاک روستائیان عزیز شده و می تواند به عنوان و ثیقه مطمئن جهت دریافت تسهیلات در اختیار بانکها قرار گیرد.

در ادامه این جلسه ناصری آذر مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اظهار داشت: برگزاری این نشست ها به منظور تعامل بیشتر و در جهت تسریع در صدور اسناد مالکیت بسیار موثر است
.
وی گفت: طبق بررسی از وضعیت فعلی صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت در استان، اجرای بهتر قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن یکی از اولویتهای این اداره می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group