امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: تصویب و بازنگری طرح هادی در ۱۰۵ روستای استان در طول یک سال گذشته/کسب رتبه اول کشوری در بررسی و تصویب طرح های هادی در سال ۹۹

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، در طول یک سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان تصویب و بازنگری شده است، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در سال گذشته در زمینه بررسی و تصویب طرح های هادی روستایی رتبه اول کشوری را کسب نمود.

رضا خواجه ای با بیان اینکه، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۷۰۵ روستاتهیه شده است، یادآور شد: میانگین تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح کشور ۹۷/۲ درصد و در استان زنجان ۹۹/۳درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی ادامه داد: برای ۵۹ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.

خواجه ای با بیان اینکه، با توجه به اتمام افق ده ساله طرح هادی برای ۲۷۴ روستا بازنگری شده است، تصریح کرد: با توجه به اتمام افق ده ساله ، تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۲۹۱ روستا می باشد.(تا پایان سال ۱۴۰۰)

مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به اینکه، تعداداجرای طرح های هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۱۳ روستا می باشد، افزود: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸/۲ % و در سطح کشور ۴۶/۲%است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی همچنین به کسب رتبه اول کشوری در مطالعه و تصویب طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی برای کلیه بخش های تابعه اشاره کرد و گفت: در حال حاظر طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی به عنوان پایلوت کشوری در بخش مرکزی و گیلوان شهرستان طارم در مرحله اجرا می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group