امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: از سال ۹۸ تا پایان سال ۹۹ در استان ،تعداد ۵۴۰۰ واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسیده و تحویل متقاضیان شده است .

در راستای احداث مسکن برای محرومین استان (هر مسکن به نام یک شهید) جلسه ای با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در ابتدا حضرت آیت اله خاتمی با اشاره به تامین مسکن برای محرومین در سطح استان اشاره کرد و گفت: تأمین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد که منابع مالی مناسبی جهت تهیه ویا ساخت مسکن را ندارند از ضروریات می باشد و دراین مسیر همکاری و مشارکت همه دستگاهای ذیربط و بهره گیری از ظرفیت و مشارکت خیرین دراین امر خداپسندانه از ضروریات به شمار می آید.

وی ساخت مسکن برای محرومین و اختصاص هر مسکن به نام یک شهید در سطح استان را بسیار ارزشمند دانسته و خدمت به این قشر را از جمله توفیقات و سعادتهایی خواند که نصیب انسان می شود،گفت: زنده نگه داشتن نام و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که همان توسعه فرهنگ غنی ایثار و از خود گذشتگی بوده از مهمترین وظایف مسئولان است.

در ادامه مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان گزارشی ازروند عملکرد و فعالیتهای بنیاد مسکن در حوزه تأمین مسکن برای اقشار محروم وکم درآمد ارائه نمود و گفت: پس از سفر دکتر نوبخت و مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعداد ۲۰۰۰ فقره تسهیلات مسکن محرومین به استان تخصیص داده شد که متقاضیان شناسایی و به بانک های عامل معرفی شدند و تاکنون تعداد ۱۳۰۰ واحد به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ و ۹۹ برای تکمیل واحدهای نیمه تمام روستایی به متقاضیانی که از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی بهره مند شده اند مبلغ ۷۳ میلیارد ریال از حساب ۱۰۰ امام (ره) پرداخت شده است.

مهندس خواجه ای به تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در استان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۸ تا پایان سال ۹۹ در استان ،تعداد ۵۴۰۰ واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسیده و تحویل متقاضیان شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن با بیان اینکه، این نهاد در راستای تامین مسکن برای خانوارهای دارای دو عضو معلول نیز خدمات گسترده ای ارائه نموده است، افزود: در طول دو سال گذشته، احداث و بهره برداری از ۹۹ واحد مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی محقق شده است.

وی با تفام نامه تامین مسکن ایتام اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه همکاری بین سازمان برنامه بودجه کشور ، صندق توسعه ملی ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور تامین مسکن برای خانواده های ایتام فاقد مسکن مناسب تحت پوشش صورت گرفته ، که تا کنون تعداد ۳۷ متقاضی به بنیاد مسکن معرفی شده و از این تعداد ۱۷ واحد به قابلیت بهره برداری و سکونت رسیده اند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group