مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر داد:رشد ۱۸۳ درصدی در زمینه صدور اسناد مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی در طول یک سال گذشته و کسب رتبه برتر کشوری / صدور بیش از ۴ هزار و ۵۰۰  فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: در طول یک سال گذشته   ۴۵۸۸  فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک  در این استان صادر شده است.

خواجه ای به  رشد و تحقق  ۱۸۳ درصدی در زمینه  صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری نسبت به برنامه کشوری و کسب رتبه اول در این زمینه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش مجموعه بنیاد مسکن و همکاری مطلوب اداره ثبت اسناد و املاک توانستیم دراین زمینه موفق عمل نماییم.

وی با بیان اینکه، تا کنون ۶۷۷۵۶ فقره سند مالکیت روستایی  و ۷ هزار و ۳۵۵جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، صادر شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع برای بیش از ۷۳/۱ درصد واحد های مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده  که این میانگین در سطح کشور ۶۲/۸ درصد است، که باید گفت  در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای  به برخی  اهداف و مزایای صدور سند برای واحدهای مسکونی اشاره کرد و افزود:   مدیریت کارآمد منابع زمین ، کمک به مقاوم سازی مساکن، تقویت هویت اجتماعی، استفاده از تسهیلات بانکی، کمک به رونق اقتصادی روستا، برابری اجتماعی ، توسعه مشارکتهای مردمی، جلوگیری از مهاجرت  های بی رویه ، فراهم نمودن زمینه مهاجرت معکوس به روستا از برخی اهداف این طرح به شمار می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: سند مالکیت به معنای هویت بخشی به املاک روستایی است و روستاییان می توانند از سند به عنوان وثیقه بانکی استفاده و تسهیلات دریافت کنند که این مهم بسیاری از اختلافات ملکی را نیز رفع می کند.

وی  با بیان اینکه، صدور سند مالکیت در روستاها مزایای دریافت تسهیلات، ضمانت بانکی، افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی ملک را به همراه دارد و این شرایط میل و رغبت مردم برای سند دار کردن املاک را افزایش می دهد، تصریح کرد: با این دیدگاه می‌توان گفت برخورداری از مزایای مالکیت تثبیت شده به خصوص برای اقشار روستاییان از ملزومات یک توسعه موزون است زیرا منابع به صورت منطقی و عدالت‌گونه میان مردم آن جامعه تقسیم می‌شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group