امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی

همزمان با سالروز تاسیس  بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام، مهندس مجتبی زاده رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حضور در این نهاد انقلابی با مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای به افتتاح برخی پروژه های عمرانی این نهاد اشاره کرد و گفت:  در راستای مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری در سطح استان ۳۰ پروژه در این حوزه  با اعتباری بیش از ۱۸۹۷۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: در سطح استان زنجان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که تا به امروز ۵۰۰۰۰ واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاومسازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کردهاند، به طوری که می‌توان گفت تاکنون ۵۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است، تاکید کرد: مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند

مدیرکل بنیاد مسکن استان از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر  ساخت و ساز های روستایی خبر داد و افزود: هم اکنون  ۱۵دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس مدیریت بهینه منابع و ارتباط تنگاتنگ آن با بهبود و ارتقای کیفیت ساختمانهای احداثی از ضروریات اساسی بوده و رعایت استانداردهای ساخت و ساز از اصول بنیادی و بدیهی این نهاد است .

در ادامه مهندس مجتبی زاده با تقدیر و تشکر از زحمات این نهاد انقلابی در طول چند دهه گذشته در امر ساخت و ساز واحدهای مسکونی، خواستار افزایش تعامل و همکاری این نهاد با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان شده و  گفت: یکی از وظایف اصلی این سازمان نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی در طرح ها و فعالیت های عمرانی می باشد و تامین سرپناه امن نیز برابر مشخصات فنی ساختمان از اصول اصلی بوده و امیدواریم با انتقال تجربیات و دانش روز در این امر بیش از گذشته منشاء خدمات به مردم باشیم.

در ادامه لوحی از سوی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در راستای  اقدامات موثر و ارزشمند مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در زمینه بهسازی و بازسازی مسکن روستایی و تامین مسکن اقشار کم درآمد اهدا شد.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group