امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: پرداخت بیش از ۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) جهت تکمیل واحدهای مسکونی در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  از محل حساب ۱۰۰ امام (ره) جهت کمک به تکمیل واحد های مسکونی اقشار محروم روستایی در سطح استان  که با استفاده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و بازسازی مسکن روستایی اقدام به ساخت ساختمان خود نموده بودند، اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی قادر به تکمیل واحد خود نبوده اند ، تعداد ۸۶۸ فقره تسهیلات بلاعوض پرداخت گردید.

خواجه ای با بیان اینکه،  برای هر واحد از ۸۰ میلیون ریال تا  سقف ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی که قادر به تکمیل واحد نبوده اند، پرداخت شد،گفت : در سال جاری برای تکمیل واحدهای نیمه تمام،  مبلغ ۴۰ میلیارد و ۹۴۶ میلیون ریال از محل حساب ۱۰۰ امام (ره) پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح تکمیل واحدهای نیمه تمام بهسازی و بازسازی مسکن روستایی، واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد روستایی توسط کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب  اسلامی شناسایی شده و مالکین با دریافت کمک بلاعوض و آورده شخصی  نسبت به تکمیل واحدهای مسکونی اقدام می نمایند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: کمک به تامین مسکن محرومین در قالب ساخت، خرید و اجاره به تعداد۲۰۰ مورد با اعتبار ۵۰۰۰ میلیون ریال، اجرای طرح ویژه ساخت مسکن محرومین روستایی به تعداد ۶ واحد مسکونی با اعتبار ۳۱۵۰ میلیون ریال ، کمک به تامین زمین برای ساخت ۳ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول با اعتبار ۶۰۰۰ میلیون ریال ، کمک های نقدی به مسکن محرومین به تعداد ۲۰ واحد با اعتبار ۲۰۰۰ میلیون ریال و معرفی ۲۵۰ نفر برای ثبت در مسکن ملی به اداره راه و شهرسازی از اقامات دیگر این حوزه می باشد.

خواجه ای  تأمین مسکن محرومان اعم از روستایی و شهری و ایجاد واحدهای مسکونی ارزان قیمت و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت، همکاری و خودیاری مردم و دستگاههای مختلف که در راستای فرمان حضرت امام (ره) هستند را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر در کشور به عنوان یکی از دغدغه بسیار مهم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) مورد توجه جدی نظام اسلامی بوده به  طوری که این نهاد با هدف رفع محرومیت از جامعه تشکیل‌شده و در راستای این هدف باید میزان خدمات‌رسانی به قشر محروم و بی‌بضاعت جامعه را افزایش داده و برای رفع نیازهای این قشر تلاش و جدیت بیشتری نماییم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نمونه‌های بارز تأسیس نهادهای موفق انقلابی در کشور و تأثیر آن در توسعه و پیشرفت کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که این نهاد انقلابی با روحیه جهادی و انقلابی گونه و با بهره‌گیری از حداقل امکانات خدمات بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف عمرانی به کشور ارائه کرده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group