امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : تحقق بیش از ۲ برابری نسبت به برنامه پیش بینی شده در زمینه صدور سند مالکیت روستایی در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک توانسته در سال جاری به میزان ۵۵۸۶ فقره سند روستایی با پیشرفت فیزیکی ۲۲۳ درصدی نسبت به برنامه صادر نماید.
رضا خواجه ای به تحقق بیش از ۲ برابری نسبت به برنامه پیش بینی شده در زمینه صدور سند مالکیت روستایی در سال جاری اشاره کرد و گفت: این نهاد توانسته با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی تاکنون از مجموع ۹۱۲۶۵ واحد مسکونی روستایی برای ۶۶۵۳۵ واحد، سند مالکیت صادر نماید.
وی ادامه داد: میزان صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان ۸/۷۱ درصد در استان بوده و این میانگین در سطح کشور ۶/۶۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: توسعه روستا، پایدارترین سیاست و راهبرد در توسعه هر کشور به شمار میرود. این سیاست ارتباط تنگاتنگ با نظام فکری و نگرشی دارد و برای نهادینه سازی این سیاست ابزارها و روشهای مختلفی وجود دارد که سند دار کردن واحد مسکونی و یا به عبارت کلی صدور سند برای امالک در روستا به موازات سایر سیاستهای توسعهای مناطق روستایی از جمله این روش هاست.
خواجه ای با اشاره به اینکه، اسناد مالکیت روستایی نقش موثری در وسعت بخشی به مالکیت های مسکونی، تجاری و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری در روستاها داردتصریح کرد: صدور سند مالکیت در روستاها مزایای دریافت تسهیلات، ضمانت بانکی، افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی ملک را به همراه دارد و این شرایط میل و رغبت مردم برای سند دار کردن املاک را افزایش می دهد.
وی به مزایای فراوان یک نظام جامع و مناسب مالکیت تثبیت شده اراضی روستایی و تضمین مالکیت و ارزش‌دهی به حق تصرف در روستاها تثبیت خانه‌های مسکونی روستاییان و جلوگیری از تعارض و تضاد در مالکیت آنها به عنوان یکی از فواید این نظام جامع نام برد و ادامه داد: ایجاد اطمینان لازم نسبت به رهن‌گذاری املاک و پشتوانه و وثیقه‌ای مطمئن برای روستاییان در مواقع لازم همچون تسهیلات رفاهی وام و غیره جلوگیری از مهاجرت جمعیت جامعه روستایی و عدم بروز مشکلات در شهرها و برنامه‌ریزی‌های موثر در امر بازار خرید و فروش زمین، از دیگر مزایای تثبیت مالکیت خانه‌های روستایی است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group