امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر ۲۱پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر ۵۱۸ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در دهه فجر امسال اظهار داشت: در این ایام بخشی از پروژه های عمرانی در حوزه روستایی و شهری  و نیز طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی  همچنین در حوزه مسکن محرومین این نهاد با اعتباری بیش از ۵۱۸ میلیارد ریال  در مناطق مختلف استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رضا خواجه ای  با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی در سطح روستاها استان، گفت: طرح هادی روستایی در ۶روستای شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، ماهنشان،  طارم و سلطانیه  افتتاح  می‌شود .

وی مهمترین هدف طرح های هادی روستایی را  تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی ، اقتصادی و اجتماعی روستاها دانست و افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی یادآور شد: در این ایام،  ۱۴ پروژه مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و همچنین ۵۶۰ واحد مسکن محرومین استان  با اعتباری بالغ بر ۴۴۸ میلیارد ریال  نیز در روستاهای استان به بهره برداری خواهد رسید .

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی می باشد، تصریح کرد:  پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث؛ تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان؛ ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف اصلی طرح است.

وی همچنین از افتتاح ۱ پروژه در حوزه مسکن شهری (۱۸ واحدی وصال ابهر) با اعتباری بیش از ۳۵ میلیارد ریال در این ایام خبر داد و گفت: تامین مسکن محرومان و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group