امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:پروژه های بنیاد مسکن استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۵۱۸ میلیارد ریال افتتاح می شود

مهندس خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در ۲۱ فروردین سال ۵۸، این بنیاد به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و با هدف خدمت به محرومین و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد تاسیس شد.

رضا خواجه ای به اقدامات این نهاد انقلابی در استان زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه طرح هادی به صورت ۱۰۰ درصد در روستاهای زنجان انجام شده است، گفت: در ۱۹۳ روستا طرح هادی نیازمند بازنگری بوده و در ۲۷۰ روستا بازنگری شده است.

وی به اجرای طرح هادی در ۴۰۰ روستا از ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ هزار خانوار اشاره کرد و گفت: اختصاص اعتبارات استانی و ملی برای این طرح در استان ۱۰ میلیارد تومان است.

به گفته این مقام مسئول امسال ۱۲ میلیارد تومان تامین قیر رایگان در استان داشتیم و در سال‌جاری آسفالت معابر ۲۵ روستای استان به مساحت ۱۰۹ هزار و ۷۱ متر مربع، با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال از سوی بنیاد مسکن استان صورت گرفته است.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه، مبلغ اعتبار مصوب برای اجرای طرح هادی در سال‌جاری از منابع استانی برای ۶۸ روستا به میزان ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و تخصیص ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۴۳ روستا است، ادامه داد: همچنین مبلغ اعتبار مصوب برای اجرای طرح هادی در سال‌جاری از منابع ملی برای ۴۴ روستا به میزان ۱۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان و تخصیص ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ۲۲ روستا است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به صدور سند مالکیت برای ۶۷ هزار واحد مسکونی توسط این نهاد با همکاری ثبت اسناد و املاک استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد برای ۷۷۰۰ واحد مسکونی شهری سند مالکیت صادر شده است.

وی به طرح منظومه روستایی و اتمام طرح مطالعاتی آن اشاره کرد و یادآور شد: در صورت تصویب این طرح در جلسه شورای برنامه ریزی استان، این طرح آغاز می شود.

این مقام مسئول به ۱۰ روستای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: از این تعداد هفت روستا دارای بافت با ارزش است همچنین احداث خانه عالم در ۷۰ روستای استان زنجان اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به احداث و واگذاری ۹۵۵  واحد مسکونی از ابتدا ، تاکنون از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به اقشار کم درآمد اشاره کرد و گفت: تا پایان سال جاری نیز، ۵۸ واحد مسکونی به متقاضیان واگذار خواهد شد .

رضا خواجه ای  ادامه داد: پروژه ۴۰ واحدی امید هیدج با اعتباری بالغ بر  ۵۶ میلیارد ریال و ۱۸ واحدی وصال ابهر نیز با اعتبار  ۳۵ میلیارد ریال از جمله پروژه هایی است که در حال اتمام است و تلاش خواهیم نمود تا پایان سال تحویل داده شود.

این مقام مسئول یادآور شد: همچنین  ۷۹۲  واحد مسکونی در شرف ساخت و ۲۱۶واحد مسکونی نیز در دست تهیه نقشه می باشد.

وی از شروع عملیات احداث ۵۳۴ واحد مسکونی طرح اقدام ملی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر داد و افزود : در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفرجمعیت، ۳۷۲۹نفر جهت دریافت مسکن اقدام ملی ثبت نام و ۵۴۶ نفر واریز وجه نموده و برای ۲۶۹ نفر از متقاضیان تخصیص پروژه شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استانزنجان به پروژه های دهه فجر توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: در این ایام در هرشهرستان یک طرح هادی روستایی، یک واحد مسکونی از اعتبارات مسکن محرومین و یک واحد مسکونی مقاوم سازی به صورت نمادین به بهره برداری می رسد که برای این پروژه ها در مجموع ۵۱۸ میلیارد ریال  اعتبار پیش بینی شده است. 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group