امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای آسفالت معابر ۲۵ روستا ی استان با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری آسفالت معابر ۲۵ روستای استان به مساحت ۱۰۹۰۷۱ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال از سوی بنیاد مسکن استان صورت گرفته است.
رضا خواجه ای با بیان اینکه، هم اکنون تهیه و اجرای طرح هادی روستایی به عنوان سند توسعه روستایی توانسته به روستاها هویت بخشد، تصریح کرد: : اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند.
وی با بیان اینکه، مبلغ اعتبار مصوب جهت تهیه طرح هادی و بازنگری در سال جاری از منابع ملی، ۵۰۰ میلیون تومان برای ۱۴روستا می باشد، افزود: میانگین تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح کشور ۹۶/۲ درصد و در استان زنجان ۹۹/۸درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
خواجه ای با اشاره به اینکه، مبلغ اعتبار مصوب جهت اجرای طرح هادی در سال جاری از منابع استانی برای ۶۸ روستا به میزان ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و تخصیص ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۴۳ روستا می باشد، ادامه داد: همچنین مبلغ اعتبار مصوب جهت اجرای طرح هادی در سال جاری از منابع ملی برای ۴۴روستا به میزان ۱۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان و تخصیص ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ۲۲روستا می باشد.
وی تعداد اجرا ی طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، ۴۰۶ روستا دانست و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۷/۲ % و در سطح کشور %۴۶٫۲ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group