امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین در استان برای تهیه مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد

جلسه انجمن خیرین مسکن ساز استان زنجان با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، مهندس نیازی رییس هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان زنجان و اعضای انجمن برگزار شد.

در ابتدا مهندس خواجه ای با اشاره به اینکه انجمن خیرین مسکن ساز استان زنجان در سال ۸۳ به صورت رسمی و در خصوص نیل به اهداف خود مبنی بر تامین و تهیه مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد آغاز به کار کرده و با حمایت بنیاد مسکن استان تاکنون ساخت ۷۲۷واحد مسکونی را در برنامه خود قرار داده است، افزود:باید از ظرفیت و پتانسیل خیرین در زمینه تامین مسکن محرومین در سطح استان استفاده نمود و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز با جدیت پیگیر امور انجمن در بخش های مختلف است تا با کیفیت و سرعت بیشتری شاهد اجرای پروژه ها باشیم.

وی تصریح کرد: مهمترین مسئله در کشور ، تأمین مسکن می باشد که باید دراین مسیر با سیاست گذاری های صحیح این مشکلات  مرتفع شود تاشاهد اتفاقاتی خوب برای دهک های پایین جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه، انجمن خیرین مسکن ساز باید در سطح  شهرستان ها نیز فعال تر شود تا شاهد افزایش ساخت واحد های مسکونی برای محرومین بود، اظهار کرد: با  هدف گذاری مشخص می توان هزینه ساخت مسکن برای محرومان را کاهش داد و روند برخورداری آنان از مسکن ارزان قیمت را سرعت بخشید و باید تلاش کنیم هزینه ایجاد مسکن برای محرومان را کاهش دهیم

مدیرکل بنیاد مسکن ادامه داد:  خیرین مسکن ساز باید برای هر سال هدف گذاری مشخصی داشته باشند تا بتوانند بر اساس آن حمایت های لازم را از دستگاه های دولتی و بخش خصوصی جذب نمایند.

خواجه ای خاطر نشان کرد:این انجمن سعی دارد تا با هم افزایی کمک‌های دولتی و کمک‌های مردمی و خیران در راستای تهیه مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب دیده اقدام کند.

در پایان مقرر شد، پیگیریهای لازم جهت  تملک زمین احداث مسکن در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰هزار نفر و همچنین اخذ پایان کار پروژه ۲۴ واحدی ونوس از سوی انجمن خیرین صورت پذیرد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group