امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان :۲۶ هزار و ۹۰۸ واحد مسکونی روستایی در استان زنجان در برابر سیل غیرمقاوم است

رضا خواجه ای در جلسه ستاد بحران که با حضور دکتر حقیقی استاندار زنجان برگزار شد، اظهار کرد: : مجموع اعتباراتی که در سال ۹۹ به استان زنجان ابلاغ شد، سهمیه استان مقاوم سازی ۵ هزار واحد بود که ۳ هزار و ۶۴۰ واحد ابلاغ شده و دارای ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۳ هزار و ۶۴۰ واحد، تعداد ۲ هزار و ۴۶۲ واحد انعقاد قرار شده است و یک هزار و ۱۷۸ باقی مانده است، افزود: در بحث احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومین برای همه تشکیل پرونده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از این تعداد یک هزار و ۶۶۸ واحد پی‌کنی شده است و استان زنجان در این زمینه دارای رتبه اول در کشور است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان ادامه داد: تلاش می‌شود بخش قابل توجهی از واحدهای مسکن محرومین تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

خواجه‌ای بیان داشت: در سیل سال ۹۸ ، ۹۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان برای بازسازی ۳ هزار و ۶۵۸ واحد بازسازی اختصاص و این واحدها به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات حوادث سال ۹۸، ۱۰۰ درصد واحدها با اعتبار ۳۳ میلیارد و ۴۷۳ میلیون بازسازی و مقاوم سازی شده و برای ۳ هزار و ۱۴۸ واحد تسهیلات بلاعوض پرداخت شد.

این مسئول یادآور شد: ۱۵۳ روستای زنجان روی گسل زلزله قرار دارند که ۱۸ هزار و ۷۳۴ واحد مسکونی را شامل می‌شود که نزدیک به ۶ هزار واحد مقاوم سازی شده است و ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد غیر مقاوم هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه ۶۷ درصد واحدهای روستایی استان زنجان غیرمقاوم هستند، افزود: مقاوم سازی این واحدها نیازمند اختصاص اعتبارات لازم است.

خواجه ای بیان داشت:۲۷۵ روستای استان زنجان شامل ۴۲ هزار و ۵۵۵ واحد مسکونی در معرض خطر سیل قرار دارند که ۱۵ هزار و ۶۴۸ واحد مقاوم سازی و ایمن سازی شده است.

وی تصریح کرد: ۲۶ هزار و ۹۰۸ واحد در استان زنجان در برابر سیل غیرمقاوم است که با دفتر مرکزی تهران مکاتباتی برای ایمن‌سازی انجام شده است

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group