امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: تخصیص ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات، برای احداث واحدهای سیل‌زده در سطح استان

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای احداث واحدهای سیل‌زده تخصیص یافته است.

سجاد صنعتی‌منفرد با بیان اینکه، ۵۸۶۶ پرونده برای واحدهای خسارت‌دیده از سیل در استان زنجان تشکیل شده است، اظهار کرد: ۱۲ درصد از پرونده‌های ارزیابی شده در بخش ساختمان‌های احداثی و ۵ درصد در بخش تعمیری مربوط به خانه‌های شهری و مابقی روستایی است.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ درصد از واحدهای خسارت‌دیده، تعمیری هستند، بیان کرد: ۶۸ درصد واحدها نیز احداثی بوده و باید بازسازی شوند که در این رابطه با مکاتبات انجام شده، اختصاص سیمان به ۱۵۰۰ واحد آسیب‌دیده، اختصاص اسکلت پیچ و مهره‌ای به ۲۰۰ واحد آسیب‌دیده و توزیع ۵۰ پک معیشتی از اقدامات مهم در این راستا است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، مبلغ تسهیلات تخصیص یافته برای احداث واحدهای خسارت‌دیده سیل ۹۸ را ۱۶۰ میلیارد ریال برشمرد و گفت: سهمیه مصوب استان زنجان برای واحدهای روستایی ۳۰۰ فقره و برای واحدهای شهری ۸۰ فقره بود که ۳۰۵ مورد به بانک‌های معرفی و ۱۳ فقره منجر به انعقاد قرار داده شده است.

صنعتی منفرد  ادامه داد: در بخش تسهیلات تعمیری نیز ۴۵ میلیارد ریال تخصیص یافته که از ۳۰۰ سهمیه ابلاغی همه بانک‌های عامل معرفی ولی تاکنون قراردادی منعقد نشده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای تعمیری شهری ناشی از سیل در سال‌جاری ۱۱۵ واحد با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال شناسایی شده است، اظهار کرد: ۱۷۴۲ واحد مسکونی تعمیری روستایی نیز با اعتباری بالغ بر ۲۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال شناسایی شده است.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group