مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: بنیاد مسکن استان علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس رعایت استانداردهای لازم توجه ویژه دارد

جلسه شورای مسکن استان زنجان به ریاست حقیقی استاندار زنجان و با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

در ابتدا حقیقی استاندار زنجان  به اجرای طرح ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی از همت و تلاش همه عوامل دخیل در پیشبرد تحقق این طرح در استان زنجان تقدیر کردند.

وی با بیان اینکه از ۱۸ هزارو ۵۲۱ واحد سهمیه‌ای که برای استان اختصاص یافته، ۶۰ درصد زمین برای ۱۱ هزار واحد مسکونی تأمین شده است، افزود: زمین مابقی واحدها نیز تأیید نهایی شده و عملیات اجرایی پنج هزارو ۲۵۲ واحد مسکونی نیز در دست انجام است.

استاندار زنجان، گفت: تفاهم نامه‌های منعقده برای اجرای این پروژه به خوبی پیش رفته و ارتش، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اجرایی در صورت داشتن زمین آمادگی خود را اعلام کنند.

حقیقی برلزوم ستفاده از ظرفیت زمین‌های داخل محدوده تاکید کرد و گفت: با همکاری همدیگر اقدامات قابل توجهی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن انجام شده است.

وی گفت: مسائل و مشکلات این طرح باید در چهار کمیته‌ای که در ابتدای اجرای طرح ملی اقدام مسکن که با هدف آینده نگری و رفع مشکلات زیرساختی راه اندازی شده و فعال است.

استاندار زنجان، بیان اینکه همه فرمانداران در شهرستان‌های استان که با بنیاد مسکن در تعامل هستند باید جلساتی را با مدیر کل بنیاد مسکن داشته باشند، ابراز کرد: فرمانداران از اختیارات قانونی که خود در راستای تحقق اهداف بنیاد مسکن است،  استفاده کنند.

در ادامه مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان  به احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۶۵۰ متقاضی مسکن محرومین جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

 

وی   ادامه داد: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه، برای احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان زنجان،  ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است، خاطر نشان کرد: در  زمینه احداث مسکن محرومین، تاکنون ۴۳۴ مورد  پی کنی، ۴۰۱ مورد  اجرای فونداسیون ، ۳۰۵ مورد اجرای ستون، ۲۶۹ مورد اجرای سقف، ۲۴۵ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده ایم  و  تا ۶ ماه  آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه، تامین مسکن محرومین و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است، تصریح کرد: بنیاد مسکن استان با فراهم نمودن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها  تاکید جدی دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group