امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان : مطالعات طرح منظومه های روستایی با هدف توسعه پایدار و با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و اشتغال زایی در ۱۷ بخش استان در حال انجام است/ باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات، رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورد

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جلسه هماهنگی برای تصویب طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی  و روستاهای دارای بافت با ارزش و هدف گردشگری استان که  با حضور مهندس میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار شد، افزود:  توسعه پایدار منظومه های روستائی با هدف تجمیع توانمندی ‌ها و پتانسیل های موجود در روستاها در زمینه های مختلف به منظور تقویت پایدار روستاها تهیه شده است.

رضا خواجه ای با بیان اینکه، مطالعات منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی  با پیشرفت ۹۰% در دست تهیه می باشد، ادامه داد: طرح منظومه روستایی در بخش مرکزی طارم تهیه شده و در مرحله  تصویب  می باشد.

وی خاطر نشان کرد: مطالعات طرح توسعه منظومه روستایی با هدف توسعه پایدار و با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و اشتغال زایی در استان از سوی مشاوران انجام شده، همچنین تسهیل گرانی نیز برای شناسایی ظرفیت های توسعه و اشتغال در روستاهای استان انتخاب شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  با اشاره به اینکه، در قالب این طرح، ظرفیت ها و محدودیت های توسعه روستاها مطالعه، برنامه ریزی و عملیاتی می شود، یادآور شد: شناخت ظرفیت ها و محدودیت های توسعه هر روستا از نظر اقتصادی،اجتماعی،عمرانی و فرهنگی از بخش های این طرح است.

خواجه ای  توسعه فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار ، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و  تثبیت جمعیت روستائی را از اهداف اصلی این طرح دانست که از سوی این نهاد انقلابی پیگیری می شود.

وی  تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول چهار دهه فعالیت عمرانی کالبدی خوبی برای توسعه روستاها انجام داده و می توات گفت، در فعالیت های این بنیاد مشارکت مردم اصل بوده که این امر باعث اندوختن تجارب ارزنده برای انجام موفق طرح توسعه منظومه روستایی شده است که  اجرای آن موجبات رشد، شکوفایی و سرزندگی در محیط روستایی را فراهم می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه، مسئولین نیز باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات،  رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورند .یادآور شد: گسترش تعاملات و همکاری تنگانگ با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موجب شده که  اجرای این طرح روند خوبی در استان داشته باشد.

در ادامه مهندس میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: با توجه به فعالیت های گسترده بنیاد مسکن استان در زمینه  توسعه روستاها ، این نهاد برای تحقق این امر باید زمینه مشارکت همه‌ جانبه، همکاری و همدلی بین تمامی اهالی روستا فراهم نماید .

وی ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی و توجه ویژه به وضعیت زندگی، توجه به استراتژی توسعه و بهبود زیرساخت‌های روستایی، رفع نیازهای اساسی روستاییان، ساماندهی خدمات پشتیبانی و تخصصی کشاورزان، تخصیص اعتبارات لازم و در نهایت ایجاد انگیزه در راستای مشارکت روستاییان در توسعه کشور اقدامات مهمی برداشته شود، که در این میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آمادگی لازم برای همکاری با این نهاد انقلابی برای تحقق اهداف را دارد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group