امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی با هدف تجمیع پتانسیل های موجود در روستاها تهیه می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: برنامه توسعه اقتصادی ، اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی با هدف تجمیع توانمندی ‌ها و پتانسیل های موجود در روستاها در زمینه های مختلف به منظور تقویت پایدار روستاها تهیه شده است.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه،  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با شناسایی ظرفیت ها، اثرپذیری و اثرگذاری روستاها بر همدیگر را بررسی کرده و نقشه راهی را برای ماندگاری روستاییان در روستاها تدوین می کند، ادامه داد: این نهاد انقلابی در تهیه این برنامه و طرح و با کمک و همراهی کلیه ادارات ، دستگاه های اجرایی ، مراکز دانشگاهی و ثمن ها سعی دارد تا از طریق یک نظام اجرایی مناسب و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین سازمان های تصمیم‌گیر در استان و سطح ملی زمینه لازم برای تحقق اهداف را فراهم کند.

وی تصریح کرد: این طرح که با همکاری و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام می شود،  به عنوان بالادست کلیه طرح های نقطه ای و جزیره ای مرتبط با روستاهای استان خواهد بود،  به طوری که با مطالعه همزمان ۱۷ بخش استان، که ماهیتی یکپارچه و فرابخشی دارد تدوین می شود  و اجرای آن موجبات رشد، شکوفایی و سرزندگی در محیط روستایی را فراهم می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، در قالب این طرح ، روستاها براساس شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت ‌ها، به تفکیک منظومه ‌هایی را تشکیل میدهند و هر یک به قطب‌های فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و اقتصادی تبدیل خواهند شد، یادآور شد: در این طرح، شناسایی روستاهای دارای قابلیت در بخش ‌های گردشگری، فرهنگی، کشاورزی و تولیدی در دستور کار قرار می‌ گیرد  تا با مدیریت واحد، زمینه لازم برای استفاده روستاهای همجوار از ظرفیت‌ های یکدیگر در قالب یک منظومه فراهم شود.

صنعتی منفرد، توسعه فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار ، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و  تثبیت جمعیت روستائی را از اهداف اصلی این طرح دانست که از سوی این نهاد انقلابی پیگیری می شود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group