امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: اجرای طرح هادی در ۸۱ روستای استان با اعتباری بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، در سال جاری ۸۱ پروژه  طرح‌ هادی روستایی از سوی بنیاد مسکن استان اجرا می شود،افزود: در این راستا ۷۳ پروژه طرح هادی روستایی به اتمام رسیده و ۸ پروژه نیز در حال انجام است.

رضا خواجه ای اظهار کرد : برای اجرای این پروژه ها اعتباری بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه، طرح هادی روستایی از جمله پروژه‌هایی محسوب می‌شوند که در راستای فراهم‌سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند، تصریح کرد: طرح هادی، بافت موجود روستا را به‌دقت زیر ذره‌بین می‌برد و اصلاح و ساماندهی آن را در دستور کار قرار می‌دهد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه،  اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، خاطر نشان کرد: طرح هادی روستایی از جمله طرحهای عمرانی است که جزء مهمترین ابزار کنترل و مدیریت تحولات کالبدی در سکونتگاههای روستایی نیز به شمار می آید.

خوجه ای تصریح کرد: اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.

وی  با بیان اینکه، میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان ۳/۵۶   %  و در سطح کشور %۴۶٫۲ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد، افزود : تعداد  اجرا ی طرح هادی در روستاهای بالای  ۲۰ خانوار ، ۴۰۰ روستا می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  یادآور شد: با توجه به اتمام افق ده ساله طرح هادی برای ۲۶۵ روستا  بازنگری شده است و هم اکنون نیز تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۱۹۵ روستا می باشد.

خواجه ای تاکید کرد: هم اکنون تهیه و اجرای طرح هادی  روستایی به عنوان سند توسعه روستایی توانسته به روستاها هویت بخشد و به عنوان یکی از پروژه های توسعه روستایی در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه بخش فیزیکی و کالبدی تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group