امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: صدور بیش از ۶۴ هزارفقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی با کمک ثبت اسناد و املاک استان

ناصری آذر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با حضور در بنیاد مسکن استان با مهندس خواجه ای در خصوص صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی و رفع مشکلات موجود  دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با بیان اینکه، خوشبختانه تاکنون تعاملات مطلوبی با اداره ثبت اسناد و املاک در راستای صدور سند برای واحدهای شهری و روستایی صورت گرفته است، افزود : تاکنون تعداد ۶۴۳۲۱ فقره  سند برای واحدهای مسکونی روستایی  به میزان۴/۶۹ درصد در استان  با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک صادر شده که  این میانگین در سطح کشور ۳/۶۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود:   همچنین تعداد ۷۲۰۵  فقره  سند نیز  برای واحدهای مسکونی شهری  صادر شده است.

وی تصریح کرد: توسعه روستاها، پایدارترین سیاست و راهبرد در توسعه هر کشور به شمار میرود و  این سیاست ارتباط تنگاتنگ با نظام فکری و نگرشی دارد و برای نهادینه سازی این سیاست ابزارها و روشهای مختلفی وجود دارد که سند دار کردن واحد مسکونی و یا به عبارت کلی صدور سند برای اماکن موجود  در روستاها  به موازات سایر سیاستهای توسعهای مناطق روستایی از جمله این روش هاست.

وی در ادامه بر گسترش تعاملات بین دو مجموعه تاکید کرد .

ناصری آذر در ادامه این نشست ضمن تقدیر وقدردانی از حضور مدیر کل بنیاد مسکن گفت: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمیداند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

وی از وجود وجه اشتراکاتی بین دو دستگاه سخن گفت و اقدامات بنیاد مسکن در عمران روستاها را بسیار مناسب دانست

و خاطر نشان کرد: طبق بررسی از وضعیت فعلی صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت در استان، اجرای بهتر قانون الحاقی موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن یکی از الویتهای این اداره می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group