امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: مقاوم سازی بیش از ۳۱۰۰ واحد مسکونی روستایی استان زنجان در طول یک سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:

مقاوم سازی بیش از ۳۱۰۰ واحد مسکونی روستایی استان زنجان در طول یک سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران گفت: در طول یک سال گذشته، بیش از ۳۱۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۲۷۷ میلیارد ریال از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، مقاوسازی شده است.

رضا خواجه ای تصریح کرد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده= است.

وی با اشاره به اینکه، بنیاد مسکن استان، با ارائه تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی؛ تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی؛ تامین مسکن متناسب با نیاز روستائیان؛ حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها را دنبال می کند، ادامه داد:  به طوری که در این راستا تسهیلاتی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۵۰ میلیون تومان به روستائیان پرداخت می شود.

خواجه ای  از  پرداخت کمک بلاعوض برای واحدهای نیمه تمام روستایی به مبلغ ۵۲ میلیارد  ریال و  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام روستایی سال ۹۸ به مبلغ ۱۹ میلیارد ریال از سوی بنیاد مسکن استان در طول یک سال گذشته خبر داد و گفت: این نهاد انقلابی با شناسایی ۴۱۲ روستای کم برخوردار که کمتر از ۲۰ درصد مقاوم سازی شده اند، توانسته، در طی یک سال این تعداد را به ۳۵۰ روستا کاهش دهد.

وی با بیان اینکه، این نهاد انقلابی با همکاری بانک های عامل۱۵۰۸ فقره تسهیلات احداثی و ۱۴۵۰ فقره تسهیلات تعمیری برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده ناشی از حوادث سال ۹۸ ارائه داده است، ادامه داد: برای احداثو تعمیر این واحدها، اعتباری بالغ بر ۹۴۳ میلیارد ریال اختصاص یافته که خوشبختانه این میزان به طور ۱۰۰ درصد جذب گردیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، ۱۰۱۷۴ تن سیمان رایگان اهدائی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در روستاهای آسیب دیده استان که بالغ بر ۲۰۳۴۸۰ کیسه سیمان می باشد، توزیع شده است.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group