امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: تعامل بانک های عامل با بنیاد مسکن، در راستای پرداخت تهسیلات نوسازی بسیار مطلوب است

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه معاونین این نهاد با حشمتی مدیرامور شعب بانک صادرات استان در راستای گسترش تعاملات دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با بیان اینکه،  بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است که در این میان بانک ها نقش مهمی بر عهده دارند، افزود: برای ساخت مسکن در روستاها نیاز به منابع مالی می باشد که در حال حاضر قسمتی از آن با همکاری بانکها، بعنوان تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال بدون هیچ محدودیتی پرداخت می شود و قسمتی نیزآورده خود متقاضیان می باشد، که در نهایت با مشارکت می توان یک مسکن مناسب را احداث نمود.

وی تعامل بانک های عامل با بنیاد مسکن استان را در راستای پرداخت تهسیلات نوسازی بسیار مطلوب دانست و گفت: این تسهیلات در تمامی روستاهای استان و شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر برای نوسازی، مقاوم سازی  یا ساخت بنای جدید به متقاضیان اعطا می‌شود و متقاضیان می‌توانند به شعب بنیاد مسکن در شهرستانها مراجعه و پس از طی مراحل لازم از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: در دریافت تسهیلات مسکن روستایی یکی از اولویت‌های بانک انجام ضمانت زنجیره‌ای است که خوشبختانه تاکنون بانک صادرات استان در این زمینه موفق عمل نموده است.

مهندس خواجه ای تاکید کرد: سوانح قابل پیش بینی نیستند، لذا با تدابیری آمادگی داشته باشیم تا در زمان بروز سوانح جان و مال خود را در یک لحظه از دست ندهیم  که در این میان همکاری و تعامل های بانک ها ی عامل در پرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه حشمتی به نقش و اقدامات  ویژه بنیاد مسکن در راستای کاهش خسارات احتمالی به ویژه در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: بانک صادرات استان همواره در کنار این نهاد انقلابی با پرداخت تسهیلات به موقع به ویژه اقشار کم درآمد روستایی تلاش خواهد نمود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group