امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : بنیاد مسکن به تقویت زیرساختها و فعال سازی ظرفیتهای گردشگری در روستاها اهمیت ویژه ای دارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار … از تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۱۰ روستا خبر داد و اظهار کرد: در حال حاظر ۴ روستای  درسجین، گلابر، خوئین و ویر تهیه طرح شده و ۶  روستا ی شیت ، ولیدر، چپ دره، علم کندی ، حاج سیران و ماری نیز مصوب دفتر مرکزی است .

رضا خواجه ای با بیان اینکه، برای استفاده از ظرفیت روستاها در حوزه گردشگری و در راستای رونق اقتصادی، باید امکانات رفاهی و زیرساختی فراهم شود،افزود: در بخش گردشگری روستایی برنامه ششم توسعه ، توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه ای دارد که در این راستا با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در زمینه شناسایی روستاهای مستعدگردشگری، اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه، اجرای طرح روستای هدف گردشگری در روستاهای استان زمینه‌ساز ایجاد اشتغال، درآمدزایی، رضایت گردشگر و حفظ محیط زیست خواهد بود، تاکید کرد: اگر گردشگری روستایی به نحوی مناسب برنامه‌ریزی و مدیریت شود، می‌تواند محرک یک‌ فرآیند توسعه در نواحی روستایی، پایداری جوامع محلی، ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  با بیان اینکه، این نهاد، همواره به اجرای پروژه های طرح های هادی روستاها با رویکرد گردشگری توجه ویژه ای دارد، گفت: بنیاد مسکن استان، طرح هادی با رویکرد گردشگری را با توجه به موقعیت گردش پذیری روستا با هدف ایجاد جذابیت برای گردشگران اجرا می نماید.

خواجه ای  از تهیه طرح روستاهای دارای بافت با ارزش به تعداد ۷ روستا در سطح استان  خبر داد و تصریح نمود: ۲ روستای درسجین و قلعه مصوب گردیده  ،روستای قوزلو فاز صفر و یک مصوب شده،  روستای خورجهان در دست تهیه طرح بوده و روستاهای  انجلین ،  جزیمق و لار  مصوب  دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: در حال حاظر بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر  به بهره برداری رسیده و شروع عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان نیز انجام شده و تا کنون نیز  به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه، ب تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری تسهیلاتی برای احداث واحدهای بوم گردی در روستاها پرداخت می شود، اشاره کرد و گفت: فراهم نمودن مقدمات بوم­گردی روستایی با استفاده این تفاهم نامه با هدف کمک به حفظ جمعیت در روستاها و تقویت زیرساخت ها و فعال سازی ظرفیت های گردشگری در صورتی که بستر سازی عناصر اجرای تورهای گردشگری روستایی فراهم گردد منعقد شده است.

خواجه ای خاطر نشان کرد: برای احداث واحد های  بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری ، تسهیلاتی از سوی بنیاد مسکن استان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان، به متقاضیان احداث بوم گردی در روستاها پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد:  بنیاد مسکن استان در زمینه  استفاده  از ظرفیت­های موجود سازمان­های متولی در روستاهای مستعد گردشگری، انجام مطالعات و اجرای طرح هادی در روستاهای مستعد گردشگری با استفاده از اعتبارات مصوب استانی و ملی، مرمت و بازسازی جاذبه های روستایی متناسب با اعتبارات تأمین شده و آموزش اعضای نظام فنی روستایی و نیروهای مرتبط با موضوع در زمینه اجرای طرح­های گردشگری متناسب،  گام های موثری برداشته است.

وی در پایان، کمک به حفظ جمعیت در روستاها، تقویت زیرساخت­ها و فعال سازی ظرفیت­های گردشگری، تأمین منابع مالی مورد نیاز و هماهنگی با دستگاه­های ذ­یربط جهت احداث واحد­های بوم­گردی روستایی، ایجاد اشتغال پایدار در حوزه گردشگری روستایی و  همکاری در زمینه اجرای ضوابط ساخت و ساز در روستاهای مستعد گردشگری را نیازمند همکاری و تعامل بین همه  دستگاه های اجرایی مرتبط دانست.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group