امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: وجود بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی روستایی برروی گسل

هماهنگی های به عمل آمده، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه معاونین وی، با مهندس کرامتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با بیان اینکه،  با توجه به آنالیزهای انجام شده، ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل بوده است، اظهار کرد: بیش از ۱۸ هزار و ۷۳۴  واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا ۵ هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی که ۲۸ درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

خواجه ای  تاکید کرد:  با توجه به اینکه، استان زنجان  جزء مناطق حادثه خیز کشور به شمار می آید و همواره حوادث طبیعی متعددی را تجربه کرده ، از این رو برنامه ریزی برای کاهش اثرات مخرب این حوادث باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه،  انجام اقدامات ضروری قبل از وقوع زلزله، میزان آسیب ها را تا حد زیادی کاهش می دهد، ادامه داد: امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بهره گیری از چندین دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین با حضور در عرصه سازندگی و اجرای پروژه های عمرانی در سطح روستاها به عنوان یک واحد پشتیبانی، فنی و مهندسی برای فعالیت های اجرایی و بازسازی مناطق آسیب دیده خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

وی با اشاره عدم وجود ماشین آلات مناسب گفت: امیدواریم با حمایت سازمان مدیریت بحران و استانداری زنجان بتوانیم اعتبارات ویژه ای برای تجهیز ماشین الات بنیاد مسکن استان جذب نماییم.

در ادامه مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان اقدامات این نهاد در راستای عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را بسیار مناسب دانست و گفت: سازمان مدیریت بحران آمادگی لازم را برای پیگیری  و تخصیص اعتبارات برای تجهیز ناوگان بنیاد مسکن  برای اجرای پروژه های عمرانی در سطح روستاها  و ایمن سازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group