امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان همزمان با سالروز تاسیسی بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره): تاکنون بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض در بخش مسکن، به واحدهای مسکونی خسارت دیده در اثر بارندگی های سال گذشته پرداخت شده است

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری ): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار …. اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکنون نزدیک به ۳۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض در بخش مسکن به واحدهای مسکونی خسارت دیده در اثر بارندگی های سال گذشته پرداخت کرده که در این راستا خوشبختانه بانک ها همکاری مطلوبی با این نهاد داشته اند.

سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: تاکنون ۱۵۰۸ واحد مسکونی در اثر بارندگی های سال ۹۸ احداث و ۱۴۵۰ واحد نیز تعمیر شده است.

وی با اشاره به رقم تسهیلات به هر واحد مسکونی گفت: به هر واحد  مسکونی شهری ۵۰ میلیون تومان وام ،۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۳ میلیون تومان کمک اجاره بها و به واحدهای روستایی  نیز نیز ۴۰ میلیون تومان وام ،۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۶ میلیون تومان کمک اجاره بها  پرداخت شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه،  از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۴۸۸۰۱واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان در سطح استان مقاوم سازی شده است، اظهار کرد:  میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی  در سطح کشور %۴۲و در استان زنجان ۵۳  % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

صنعتی منفرد با تاکید بر اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی درپیشگیری از حوادث موثر است، گفت: با توجه به مطالعات انجام شده، ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل بوده و بیش از ۱۸ هزار  و ۷۳۴واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا ۵ هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی که ۲۸ درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن استان، با ارائه تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی؛ تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی؛ تامین مسکن متناسب با نیاز روستائیان؛ حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها را دنبال می کند، که خوشبختانه تاکنون نیز موفق عمل کرده است.

لینک خبر:

https://www.irna.ir/news/83744341/

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group