امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: شهرستان طارم ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری دارد

مهندس صفری فرماندار شهرستان طارم به همراه مهندس هادوی مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهعای استانداری زنجان روز یکشنبه مورخ ۱۷/۹/۹۸  با حضور در بنیاد مسکن با مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای حل مشکلات این شهرستان به ویژه در حوزه اجرای طرح های هادی و گردشگری روستایی رای زنی و گفت و گو کردند.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد با تشریح عملکرد بنیاد مسکن در شهرستان طارم اظهار داشت:  اجرای طرح هادی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی ، اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی و ساماندهی کالبدی سکونتگاههای روستایی، ،بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی  متناسب با ظرفیتها و قابلیت ها و اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از برخی خدمات ارائه شده از سوی این نهاد در این شهرستان است.

وی به مطالعات منظومه های روستایی در سطح استان اشاره کرد و گفت:  مطالعات منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی  با پیشرفت ۹۰% در دست تهیه می باشد و هم اکنون نیز طرح منظومه روستایی در بخش مرکزی طارم تهیه شده و در مرحله  تصویب  می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه در حال حاظر شناسایی روستاهای با بافت باارزش بالا و غنی درمناطق مختلف این استان به ویژه در شهرستان طارم که دارای ظرفیت بالایی در این حوزه است صورت گرفته،که این مهم با همکاری فرمانداری، دهیاری ها و بخشداری ها امکان پذیر است، ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است

وی بر گسترش تعاملات بین این نهاد انقلابی و فرمانداری در جهت اجرای پروژه های مهم در جهت توسعه این شهرستان به ویژه مناطق روستایی تاکید کرد.

سپس مهندس صفری فرماندار شهرستان طارم ضمن تقدیر از فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در اجرای طرح های هادی و توسعه گردشگری به تعامل مطلوب بین این دو دستگاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون این نهاد انقلابی به خوبی توانسته  با استفاده از  فرصت‎‎ها و پتانسیل‎‎ها،  خدمات برجسته و ارزشمندی  را در راستای کمک به محرومین جامعه با حفظ کرامت انسانی ارائه کند.

وی ادامه داد: اقدامات بنیاد مسکن امور کالبدی و عمران و آبادی روستاهای این شهرستان کاملا مشهود است که امیدواریم با گسترش همکاری ها بین دستگاه های مرتبط ورز به روز شاهد افزایش خدمات به مردم به ویژه اقشار کم درآمد در سطح روستاها باشیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group