امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : بنیاد مسکن بر ترویج اصول ساختمان سازی و استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد در ساخت و سازها تاکید جدی دارد

مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان در رو.ز شنبه مورخ ۹۸/۹/۱۶ به همراه معاونین این نهاد با دکتر رسولی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در راستای گسترش تعاملات و همکاری ها در زمینه های مختلف دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار مهندس صنعتی منفرد ضمن تبریک انتصاب به رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان،  به تبیین عملکرد و اهداف این بنیاد و فعالیت های مشترک با نظام مهندسی ساختمان پرداخت و گفت:  با توجه به اهداف مشترک بین این دو مجموعه می توان با افزایش تعاملات و همکاری ها از ظرفیت ها و پتانسیل های یکدیگر در زمینه ارائه خدمات مطلوبتر به مردم استفاده نمود.

وی  با بیان اینکه،  اجرای اصول مهندسی درساخت وساز های روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: بنیاد مسکن استان بر ترویج اصول ساختمان سازی و و رشد آگاهی عمومی و استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد در بالا بردن کیفیت  ساخت و سازهای شهری و روستایی  تاکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: این نهاد  برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

وی یادآور شد: در سطح استان زنجان، ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی شناسایی شده  و تا به امروز ۴۸ هزار و ۱۶۴ واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۲ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

در ادامه دکتر رسولی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ضمن تقدیر از فعالیت های این نهاد انقلابی در راستای تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و ترویج اصول ساختمان سازی گفت: بنیاد مسکن استان نقش مهمی در پیشگیری از بروز بحران به عهده دارد.

وی با اشاره به اهمیت مبحث ایمنی در ساختمان و ضرورت ارتقای آموزش در این خصوص ابراز داشت: با توجه به وجود اهداف و فعالیت های مشترک بین این دو دستگاه  می توان خدمات ارزشمندی به مردم استان به ویژه در زمینه تامین مسکن  ارائه نمود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group