مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: توجه به احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها باعث تقویت وضعیت اقتصادی روستائیان خواهد شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها باعث تقویت وضعیت اقتصادی روستائیان می شود، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های تاثیرگذار در توسعه روستا‌ها و افزایش پایداری آن‌ها ، بحث احداث اقامتگاه‌های بوم گردی  است که هم ایجاد اشتغال کرده و هم زمینه‌ای برای سفر مردم به روستا‌ها فراهم می‌کند.

سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: اقامتگاه های بوم گردی باید در محیط های بکر طبیعی، بافت های روستایی و با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی و به شکلی سازگار با معماری بومی و سیمای طبیعی منطقه احداث شوند تا ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی، زمینه حضور و اقامت گردشگران را با کیفیتی قابل قبول و تعریف شده فراهم آورند.

وی با اشاره به اینکه،  احداث اقامتگاه‌های بوم گردی، ضمن ایجاد اشتغال و درآمد زایی ، به زیبایی روستا نیز کمک خواهد نمود، گفت: گردشگری روستایی در دنیای امروز یکی از بخشهای مهم فعالیتهای اقتصادی محسوب می گردد، به طوری که با احیای بافت با ارزش و اجرای طرح های هادی روستایی با رویکرد گردشگری می توان فرصت های جدیدی در راستای توسعه اقامتگاههای بوم گردی ایجاد نمود که خوشبختانه بنیاد مسکن استان در این راستا گام های ویژه ای برداشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: برای بهره گیری از ظرفیت ها و توان های بالقوه فرهنگی، تاریخی و اجتماعی نواحی روستایی توسعه اقامتگاه های بوم گردی در قالب تفاهم نامه سه جانبه ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری در دستور کار قرار گرفت تا برای پرداخت تسهیلاتی به منظور مرمت و احداث واحدهای بوم گری در روستاها اقدام شود.

صنعتی منفرد یادآور شد:  برای مرمت واحدهای بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه و همچنین  تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله برای احداث واحدهای بوم گردی پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه، در حال حاضر تعداد درخواست های رسیده برای دریافت تسهیلات فوق الذکر به کمیته ۷مورد است که در کمیته مشترک مصوب شده ، تاکید کرد: متقاضیان این تسهیلات می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان ها و تشکیل پرونده و تایید در کمیته توسعه بوم گردی روستایی استان و مرکز توسط بنیاد مسکن از این تسهیلات برخوردار باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز تسهیلات ویژه‌ای برای احداث واحدهای بوم‌گردی در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: همچنین برای رونق‌بخشی به این بخش، استانداری نیز در بحث صدور پروانه ساخت این نوع واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته و تحقق این مهم، فضایی مناسب را در گسترش بوم‌گردی روستایی در استان فراهم می‌کند.

صنعتی منفرد بر ضرورت در نظر گرفتن معماری سنتی در واحدهای بوم‌گردی تاکید کرد و افزود: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group