امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : معرفی بیش از ۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی ناشی از بارندگی های اخیر جهت اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: سهمیه مصوب استان برای احداث واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده ۳۰۰ فقره و برای واحدهای شهری ۸۰ فقره می باشد.

سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: تاکنون ۳۰۵ واحد مسکونی برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد ۱۳ فقره منجر به عقد قرارداد با بانک های عامل شده است.

وی با بیان اینکه، ۵۸۶۶پرونده برای واحدهای خسارت‌دیده در استان زنجان تشکیل شده است، یادآور شد: از این تعداد ۳۲ درصد از واحدهای خسارت‌دیده، تعمیری بوده و ۶۸ درصد واحدها نیز احداثی بوده و باید بازسازی شوند.

وی مبلغ تسهیلات تخصیص یافته برای احداث واحدهای خسارت‌دیده شهری و روستایی ۹۸ را ۱۶۰ میلیارد ریال برشمرد و گفت: برای هر واحد احداثی روستایی ۴۰ میلیون تومان و شهری نیز ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله که ۳ سال دوره تنفس دارد در نظر گرفته شده و به مدت ۱۲ سال اقساط بندی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: در بخش تسهیلات تعمیری نیز ۴۵ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

صنعتی منفرد تاکید کرد: باید در احداث و تعمیر واحدهای خسارت دیده، همه مقررات فنی و اجرایی ساختمان لحاظ شود، تا در بلایای طبیعی ایمنی بالایی داشته باشند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group