امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری شبستان و پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: اجرای طرح هادی در بیش از ۱۳۰ روستای استان در سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه،از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طرح هادی در ۳۸۲ روستا اجرا شده است،اظهار کرد: در حال حاظر طرح هادی در ۱۳۰ روستای استان در حال اجرا می باشد.
سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: در سال جاری از محل اعتبارات ملی و استانی در بیش از ۱۳۰ روستای استان، طرح هادی اجرا خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۸/۵۳ درصد است که در این زمینه عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است و می توان گفت طرح هادی در بیش از نیمی از روستاهای استان زنجان اجرا شده است.
صنعتی منفرد با بیان اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، تصریح کرد: طرح هادی روستایی از جمله طرحهای عمرانی است که جزء مهمترین ابزار کنترل و مدیریت تحولات کالبدی در سکونتگاههای روستایی نیز به شمار می آید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته¬ اند، با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه¬ های بادوام، تعریض معابر¬، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری¬ های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی، نظامی و انتظامی و … متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.
وی تاکید کرد: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group