امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : بنیاد مسکن با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در ستاد بازسازی، برای جبران خسارات ناشی از بارندگی های اخیر خدمت رسانی می کند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد با حضور معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و تاکیدات استاندار زنجان بر آغاز هر چه سریعتر روند بازسازی مناطق خسارت دیده، ستادهای بازسازی در شهرستان های خدابنده و ماهنشان برای جبران خسارات ناشی از بارندگی های اخیر به تصویب رسید.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه، با تشکیل این ستاد از سوی بنیاد مسکن در شهرستان های خدابنده و ماهنشان،  امر بازسازی واحدهای آسیب دیده با سرعت بیشتری انجام می شود، ادامه داد: برای انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل آسیب دیده، ستاد بازسازی برای جبران خسارات در این شهرستان ها فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه،  بیش از ۲۵۰۰  واحد مسکونی روستایی در شهرستان های خدابنده  و ماهنشان در بارندگی های  اخیر آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد، گفت: هدف از تشکیل این ستاد هماهنگی و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها با هدف انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل برای اتمام به موقع آسیب ها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در خصوص اقدامات این نهاد برای  ارزیابی از واحدهای مسکونی خسارت دیده گفت: بلافاصله پس از بارش ها، ۲۵ گروه در غالب  ۳۵  نفر ارزیاب و ۴ نفر سرگروه ارزیابی از سوی بنیاد مسکن استان برای ارزیابی و شناسایی مناطق حادثه دیده اعزام شدند .

صنعتی منفرد با بیان اینکه، ۵۱۶ واحد شهری و ۳۱۳۶واحد روستایی  و در مجموع ۳۶۵۲ واحد مسکونی در سطح استان بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند که نیاز به احداث دارند، یادآور شد:  .همچنین  ۱۱۵ واحد شهری و ۱۷۴۲ واحد مسکونی روستایی در سطح استان زیر ۵۰ درصد آسیب دیده اند که  نیاز به تعمیر دارند.

وی با اشاره به اینکه، در حال حاظر آواربرداری از برخی واحدهای مسکونی آغاز شده است، یاد آور شد: ۱۲ واحد تجاری شهری و ۵ واحد تجاری روستایی نیاز به احداث دارد و همچنین  لوازم خانگی و معیشتی ۱۳۳ خانوار نیز بر اثر بارندگی های اخیر در استان، دچار خسارت شده است.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group