امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان بالاتر ازمیانگین کشوری

مهندس بیگدلی مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان با حضور در بنیاد مسکن استان با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد در راستای حل مشکلات روستائیان و توسعه و آبادانی روستاها دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا وجیه اله بیگدلی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری زنجان با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ یکی از بهترین سال هایی بود که حوزه عمران روستایی استان به خود دید، گفت: امسال نیز با همان رویکرد پیگیر اجرای طرح های عمرانی در مناطق روستایی استان هستیم.

وی  ادامه داد: سال گذشته میزان اعتبارات واریزی به حساب دهیاری های استان به ۵۵۷ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال قبل آن حدود سه برابر افزایش داشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته با تاسیس دهیاری در ۵۲ روستای جدید استان، تعداد دهیاری‌های استان به ۷۰۹ مورد رسید، تصریح نمود: سال گذشته همچنین ۶۲۵ دهیاری در استان ارتقای درجه پیدا کرد که به طور عمده از درجه یک به ۲ بود و البته از درجه های ۲ به سه هم مواردی را در استان داشتیم، این موضوع در تخصیص اعتبار و ماشین آلات به دهیاری ها یکی از عوامل تاثیرگذار است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری زنجان یادآور شد: رشد اعتبارات و تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات باعث شد حجم عملیات عمران روستایی در استان به طور قابل توجهی بالا برود و مناطق روستایی استان از این نظر تبدیل به کارگاه عمرانی شود.

وی در ادامه به تعامل مطلوب این دو مجموعه در راستای توسعه روستاها اشاره کرد و گفت:این دو مجموعه با یک هدف مشخص همواره در راستای حل مشکلات اقشار کم درآمد به ویژه در سطح روستاها تلاش می کنند.

سپس مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۵۸ درصد و در استان زنجان ۶۳.۷ درصد است، افزود: عملکرد استان در این زمینه حدود ۶ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

خواجه ای با بیان اینکه امروزه طرح هادی روستایی مهمترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است که در آن علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها، جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز مورد توجه قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته، طرح هادی در ۱۹۴ روستای بالای ۲۰ خانوار استان با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان اجرا شد.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف طرح‌های هادی روستایی تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی، اقتصادی و اجتماعی است، ادامه داد: برای اینکه روستاهای زیر ۲۰ خانوار استان نیز بتوانند از خدمات زیربنایی و سایر تسهیلات بهره مند شوند برای ۶۰ روستای زیر ۲۰ خانوار در استان، طرح هادی تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه اجرای طرحهای هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آنها بسیار موثر است، می افزاید: اجرای طرح های مربوط به حوزه توسعه روستایی باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، تثبیت جمعیت در روستاها و همچنین ساماندهی و رفع مشکلات روستاییان می شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group