امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان : بنیاد مسکن استان در راستای توانمندسازی روستائیان و تقویت زیرساخت ها در سطح روستاها گام های موثری برداشته است

مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه معاونین وی  و مهندس نبی لو مدیر بنیاد مسکن شهرستان سلطانیه با مهندس رحمانی هزاررود فرماندار این شهرستان  در راستای بررسی و حل  مشکلات به ویژه در سطح روستاها دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در شهرستان سلطانیه پرداخته و گفت: این نهاد انقلابی خدمات ارزشمندی به ویژه در حوزه عمران روستایی، اجرای طرح­ های توسعه ­ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت­ ها به ویژه در روستاهای این شهرستان برداشته است.

وی با بیان اینکه، خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمات و اقدامات زیادی برای محرومیت زدایی روستاها انجام گرفته است، یادآور شد: بهبود شرایط زندگی در نواحی روستایی، در واقع ارتقاء سطح و بهبود شرایط زندگی در فضای روستایی است و رسیدن به این اهداف ، علاوه بر رشد و توسعه روستا، برای رسیدن به توسعه ملی نیز موثر خواهد بود، که در این راستا مشارکت‌های مردمی و تلاش مردم و مسئولین در جهت پیشرفت ، مهم‌ترین رکن توسعه محسوب می‌گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: در مناطقی که زمینه مشارکت همه‌ جانبه، همکاری و همدلی بین تمامی اهالی روستا وجود داشته است مردم توانسته‌ اند تغییرات اساسی در روستا ایجاد کنند زیرا مشارکت و همدلی وحدت و انسجام به وجود می آورد و در این راستا است که مردم با دلسوزی و شناخت برای رفع مشکلات روستای خود اقدام می کنند و  انگیزه در بین مسئولان نیز برای ارائه خدمات بیشتر فراهم می شود.

صنعتی منفرد با بین اینکه، اجرای طرح هادی روستایی در این شهرستان در رسیدن به اهداف کالبـدی ماننـد بهبود کیفیت معابر و جدولها، کانالهای کشاورزی، بهبود وضعیت مسکن و ساخت وسـازها، موفق بوده است، گفت: فراهم کردن امکانات در سطح روستاها یکی از مهم‎ترین بسترهای توسعه  و ارتقای امنیت راه‌های روستایی و فراهم کردن امکانات در روستاها می‌تواند تا حدود زیادی از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهر جلوگیری کرده و از آسیب‌های ناشی از این مهاجرت‌ها به طور چشمگیری بکاهد.

در ادامه مهندس رحمانی هزاررود فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: بنیاد مسکن استان از طریق ایجاد بستر و زمینه های مناسب به خوبی توانسته در اقدامات خود در زمینه عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت از وحدت میان ابعاداجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم و تثبیت جمعیت روستایی را مورد توجه قرار دهد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات این نهاد انقلابی، بر گسترش تعاملات بین این دودستگاه تاکید کرد و گفت:  همه مسئولین ذی ربط  باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع در تمام نقاط شهری و روستایی رفاه و آسایش را برای روستائیان  به ارمغان آورند و از فاصله طبقاتی بین زندگی خانوار روستایی و شهری بکاهند.

رحمانی هزاررود ادامه داد: توسعه روستایی وقتی محقق می شود که روستاییان نه تنها از زیرساخت ها و امکاناتی نظیر آب، برق و مدرسه برخوردار باشند بلکه بتوانند از همه برکات و آثار توسعه نیز بهره مند شوند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group