امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان: آمادگی بنیاد مسکن استان زنجان برای اجرای پروژه های عمرانی/اجرای منظومه های روستایی به عنوان طرح پایلوت در زنجان

(پایگاه خبری تحلیلی عصر زنجان): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر آمادگی این نهاد برای اجرای پروژه های عمرانی، گفت: در حال حاضر منظومه های روستایی به عنوان طرح پایلوت در زنجان اجرا می شود.

به گزارش عصرزنجان رضا خواجه ای در دیدار با معاون امور عمرانی استانداری زنجان اقدامات بنیاد مسکن در زمینه اجرای طرح های زیربنایی و عمرانی و همچنین تامین مسکن محرومین در مناطق مختلف استان را بسیار ارزشمند دانست و به تشریح فعالیت های این نهاد به ویژه خدمات ارائه شده در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: از برخی خدمات بنیاد مسکن می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی و… اشاره کرد.

وی با بیان اینکه، این نهاد انقلابی همواره در راستای محرومیت زدایی و توسعه و پیشرفت استان به ویژه امر محرومیت زدایی در سطح روستاها  گام های مطلوبی برداشته است، گفت: با شناخت ظرفیت ها و محدودیت های توسعه هر روستا از نظر اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی و هماهنگی و هم افزایی دستگاه ها و نهادها می توان موفق عمل کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه، بنیاد مسکن آمادگی لازم برای اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان را دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالای این نهاد در اجرای پروژه های عمرانی، می توان با جذب اعتبارات ملی و استانی گام های مهمی به ویژه در زمینه  تامین مسکن برای اقشار کم درآمد برداشت.

وی همچنین به مطالعات منظومه های روستایی در استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: منظومه های روستایی به عنوان طرحی که ماهیت یکپارچه و فرابخشی دارد هم اکنون در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام است .

در ادامه معاون استاندار زنجان هم بر تعامل مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاران با بنیاد مسکن در جهت توسعه عمران و آبادانی روستاها تاکید کرد.

مهرداد سلطانی ادامه داد: این نهاد انقلابی با توجه به نقش و عملکرد چندین ساله خود از جایگاه مهمی در حوزه های مختلف شهری و روستایی  برخوردار است و ما نیز از این ظرفیت بیش از گذشته استفاده خواهیم نمود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group