امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان خبر داد : اشتغال زایی برای ۲۶۹ متقاضی در قالب طرح منظومه های روستایی

رضا خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : به همت بنیاد مسکن استان و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی در قالب طرح توسعه منظومه های روستایی , ۳۷۰ طرح اقتصادی در راستای اشتغال رایی در شهرستان طارم در حال اجرا است . وی ادامه داد : همزمان با اجرای طرح موصوف در شهرستان طارم ۳۸میلیارد ریال از محل تفاهم نامه استانی و ملی با صندوق کارآفرینی امید به تعداد ۳۷ نفر پرداخت شده و همچنین با جذب اعتبار ۲۵۴میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برای ۲۱۸متقاضی کسب و کار، در انطباق با خروجی مطالعات منظومه ، این تعداد به بانکهای عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد:۳۰۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به ۲۶۹ متقاضی در قالب این طرح پرداخت گردید. خواجه ای یادآور شد: مطالعات منظومه های روستایی در ۱۹ بخش استان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی با پیشرفت ۱۰۰% به تصویب نهایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است .

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح منظومه روستایی موجب توانمندی و بهبود چشمگیر وضعیت معیشت ساکنین روستاهای می شود ، ادامه داد : استان زنجان و شهرستان طارم به عنوان مکان هدف به عنوان پایلوت برای این اجرای طرح در نظر گرفته شده است. مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه،منظومه‌های روستایی به‌عنوان طرحی که ماهیت یکپارچه و فرابخشی دارد، هم‌اکنون در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام بوده ، تصریح کرد: حفظ معماری بومی و محلی در روستاها هدف بنیاد مسکن و شناسایی روستاهای دارای بافت با ارزش و گردشگری در استان اهمیت دارد و این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group