امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن استان خبر داد : احداث واحدهای مسکونی مقاوم با استفاده از اسکلت پیچ و مهره ای استاندارد از سوی بنیاد مسکن استان

مدیرکل بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران … اظهار کرد: علیرغم پیشرفت های اخیر درساخت و سازهای مقاوم درروستاها متاسفانه بدلیل گستردگی و پراکندگی روستاها و وجود تعدادزیادی ساختمان های قدیمی و غیراصولی ، معمولا پس از وقوع حوادث های شدید، آسیب های زیادی درسطح روستاها بوجود می آید که در این راستا، بنیاد مسکن استان برای جلوگیری از این حوادث و احداث واحدهای مسکونی مقاوم، اسکلت پیچ و مهره ای استاندارد در کوتاهترین زمان ممکن را تولید می نماید.

مهندس خواجه ای ادامه داد: یکی از ویژگی های شیوه های ساخت و ساز که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود استفاده از اسکلت فلزی پیچ و مهره است که نصب سریع و آسان، استاندارد بودن، مقاومت مناسب، هزینه کم از دیگر مزایای این نوع ساخت و ساز است.

وی خاطر نشان کرد: کیفیت ساخت اسکلت های پیچ و مهره ای از درجه بالاتری نسبت به اسکلتهای بتنی و جوشی برخورداراست چرا که کلیه عملیات ساخت این نوع اسکلتها در محل کارخانه و به دور از عوامل محیطی مخرب انجام میگیرد .

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه در حال حاظر، بنیاد مسکن استان، بیش از ۱۰۰ اسکلت پیچ و مهره برای ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستای مرصع شهرستان زنجان تولید و و تحویل داده است، گفت: متقاضیان با مراجعه به بنیاد مسکن می توانند درخواست اسکلت پیچ و مهره کرده و با تحویل این اسکلت، برای ۶۰ متر مربع ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و هشت میلیون تومان نیز بلاعوض برای احداث واحدمسکونی مقاوم در یافت نمایند.

مهندس خواجه ای تصریح کرد: با توجه به مطالعات انجام شده، ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل بوده و بیش از ۱۸ هزار و ۷۳۴ واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا ۵ هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی که ۲۸ درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از ۵۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان معادل ۴۹ هزار و ۵۸۲ واحد در مقابل زلزله مقاوم‌سازی شده اند و برای مابقی نیز نیازمند همکاری بیشتر بانک های عامل و استقبال روستائیان از طرح مقاوم سازی منازل روستایی هستیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group