امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: استفاده از همه ظرفیت های قانونی و گسترش تعاملات بین دستگاه های اجرایی برای تامین مسکن افراد کم بضاعت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه معاونین این‌نهاد با حجت الاسلام صادقی نیارکی رئیس دادگستری استان زنجان دیدار کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای به عملکرد بنیاد مسکن استان در خصوص ساخت مسکن برای محرومین ، مقاوم سازی خانه های روستایی ، اجرای طرح های هادی و بازنگری آن و دیگر فعالیت های بنیاد مسکن مانند صدور سند مالکیت با همکاری اداره کل ثبت اسناد استان برای واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد و گفت: طرح هادی روستایی به عنوان محلی ترین طرحهای توسعه و عمران روستایی از جمله طرحهای عمرانی است که جزء مهمترین ابزار کنترل و مدیریت تحولات کالبدی در سکونتگاههای روستایی نیز به شمار می آید که خوشبختانه تاکنون در این زمینه  قدم های مهمی از سوی این نهاد برداشته شده است.

وی ادامه داد:   باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت  توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند که در این راستا  گسترش تعامل با دستگاه های اجرایی استان امری ضروری است.

مهندس خواجه ای خواستار تعامل بیشتر بنیاد مسکن  با دستگاه های اجرایی و همچنین دادگستری زنجان  شد  و گفت: بنیاد مسکن بر اساس وظیفه ذاتی و توانایی های خود برای بازسازی، نوسازی و تامین مسکن محرومان اقدامات خوبی داشته  که امیدواریم در آینده با شناساندن این فعالیت ها و عملکرد برجسته این نهاد انقلابی در استان برای مردم شاهد توفیقات بیشتری برای این‌نهاد خدمتگزار باشیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خواستار همراهی و مشارکت مسئولین استانی برای تامین زمین مناسب و تعریف طرح های جدید مسکن برای افراد بی بضاعت شد و افزود: در این زمینه لازم است که بحث حمایت از بنیاد مسکن جدی تر گرفته شود.

در ادامه حجت الاسلام صادقی نیارکی در این دیدار بر لزوم تعامل با همه دستگاهها در چهارچوب قانون برای محرومیت زدایی و توسعه روستایی تاکید کرد .

وی با بیان اینکه، بنیاد مسکن همیشه و در همه حال به عنوان یک نهاد جهادی و یادگار امام راحل با حضور در مناطق کمتر توسعه یافته در کنار مردم بوده است، ادامه داد:  بنیاد مسکن یا درآمد زایی، استفاده از ظرفیت خیرین و ائمه جماعات و دهیاری های و همچنین تعامل ویژه با دستگاه های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی می توان در راستای تامین زمین و مسکن مناسب  برای محرومین قدم های جدیدی برداشت، که قطعا تحقق اقتصاد مقاومتی را به همراه خواهد داشت که در راین راستا دادگستری نیز همه تلاش خود را خواهد نمود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group