مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن استان:بنیادمسکن انقلاب اسلامی با داشتن ماهیتی امربه معروف ونهی ازمنکری ، همواره الگویی برای سایر دستگاه ها است

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سجاد ناصر  مسئول و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ، حجت الاسلام و المسلمین نظری مسئول شورای فرهنگی استانداری زنجان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین سلطانی دبیر کمیته امر به معروف و نهی از منکر این نهاد روز یکشنبه ۲۵/۱۰/۱۴۰۱ برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سلطانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و دبیر کمیته امر به معروف و مسئول فرهنگی بنیاد با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، به جایگاه و اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند و سپس از تشکیل شورای فرهنگی بنیاد مسکن در این نهاد خبر دادند که در راستای اجرای صحیح و نهادمند تشکیل شده است.

وی به شورای مزبور که  با ۷ کمیته امر به معروف، نماز و قرآن ، حجاب و عفاف، ایثار و فرهنگ و شهادت ،تجلیل ، کمیته پیگیری و رفاه و ورزش  تشکیل شده است، اشاره کردند و افزودند: هر کدام با شرح وظایف مشخص در راستای ارتقاء و رونق بخشی به مقوله امر به معروف و نهی ازمنکر ایفای نقش می نمایند.

ایشان ادامه دادند: همراهی سفرهای  دانشجویی در راستای تبیین نقاط قوت  نظام و پاسخ به سوالات و شبهات و حضور در مراسمات و جلسات پرسش و پاسخ برخی ادارات و نهادی انقلابی از جمله کارکردهای برون سازمانی و رصد و پی گیری وظایف کمیته های شورای فرهنگی عمده فعالیت ها در حیطه داخلی سازمان است  .

شورای فرهنگی بنیاد مسکن  از بدو تاسیس در بخش فرا سازمانی و درون سازمانی  فعالیت داشته که کلیاتی از آن به مجمع حاضرین ارائه گردید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نظری با استناد به بیانات اخیر رهبری و لزوم تجدید نظر در افق نگاه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر پرداختند و افزودند: می بایست متناسب با این حرکت قرار گرفت و علاوه بر آن حتی حالت تهاجمی هم در افق آینده ضروری است. در این نگاه عامل به معروف بودن کافی نیست و باید آمر و ناهی هم بود و در افق بالاتر به سمت پرورش نیروهای آمر و ناهی همت گماشت .

ایشان فرمودند: فرز ند آوری و مبارزه پروری  از موارد مهم و مورد نیاز جامعه است

سپس حجت الاسلام و المنسلمین ناصر دبیر ستاد استان ضمن تقدیر از فعالیت های فرهنگی و ستاد استان ، موضوعاتی در حیطه ساخت و ساز روستایی، مقاوم سازی و پیوست های فرهنگی مطرح نمودند.

در ادامه مهندس خواجه ای با اشاره به اینکه، بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد تخصصی و اجرایی مزین به شماره حساب  و نام حضرت امام خمینی (ره) است، عنوان کردند: بنیادمسکن انقلاب اسلامی ماهیتی امربه معروف ونهی ازمنکری دارد،درحقیقت می توان گفت؛روحیه وماهیتی جهادی وخودجوش رادراین عرصه دارامی باشد.

ایشان  تاکید کردند: این نهاد با دارا بوددن نیروهای انقلابی و جهادی  و با پایبندی به اصول اولیه واجبات دینی ، همواره باید الگویی برای سایر دستگاه ها باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان،  امربه معروف راواجبی که درقرآن واحادیث مکرراً به آن اشاره شده است ، دانستند و ادامه دادند: در قرآن سوره ها و آیه های متعددی به امر به معروف و نهی از منکر می پردازد که نشان از فرا گیر بودن آن بعنوان قانون الهی می باشد و تکلیف است .

ایشان  با بیان اینکه کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید خود الگو در این فریضه باشند، افزودند: اگر به موضوع امربه معروف و نهی از منکر وسیع نگاه کرده و دستورات آن را اجرا کنیم امورات دیگر نیز به تأسی این امر اصلاح می شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group