امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان : بنیاد مسکن در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی گام های ویژه ای برداشته است

مهندس نوری مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان با حضور در این نهاد انقلابی با مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با بیان اینکه، بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی و تخصصی است که همواره در ارائه خدمات به روستائیان پیشگام  بوده است، اظهار کرد: مردم روستاها نگاه ویژه ای به این نهاد دارند  چرا که فعالیت های گسترده آن با زندگی روستانشینان عجین شده است.

وی ادامه داد: تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی ، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی از برخی فعالیت های این نهاد به شمار می آید.

خواجه ای تاکید کرد:  تلاش برای ماندگاری روستانشینان، حفظ جمعیت و جلوگیری از مهاجرت هدف اصلی ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها  به شمار می آید.

در ادامه مهندس نوری ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند بنیاد مسکن در توسعه و آبادانی روستاها افزود: بنیاد مسکن با انجام وظایف و رسالت های خود در روستاها رضایتمندی ساکنان آن ها را فراهم کرده و اقدامات آن ها در تثبیت جمعیت روستاها قابل تقدیر است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که در توسعه روستاها نقش موثری دارد توجه به زیر ساخت های مناسب و فراهم کردن دسترسی آسان مردم روستا به برخی خدمات با انجام اقداماتی در حوزه عمرانی است که خوشبختانه این نهاد انقلابی در این زمینه موفق عمل نموده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group