امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان: محدودیت اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی در زنجان وجود ندارد

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان:
محدودیت اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی در زنجان وجود ندارد

خبرگزاری فارس: مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه در زمینه اعطای تسهیلات هیچ محدودیتی در استان زنجان وجود ندارد، گفت: در این زمینه دولت اقدامات خوبی را به روستاییان ارائه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حافظ باباپور جمعه ‌شب در همایش بررسی مشکلات و در جمع اعضای شوراها و بخشداران، زنجانرود اظهار داشت: شهرستان زنجان در میان هفت شهرستان استان زنجان در رتبه پنجم مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستای استان قرار دارد.
وی با اشاره به عقب بودن شهرستان زنجان در بحث مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی گفت: فقط ۳۳ درصد واحدهای مسکونی شهرستان زنجان بازسازی شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در شهرستان خدابنده رتبه نخست بازسازی و مقاوم سازی استان را دارد، افزود: ۴۹ درصد واحدهای مسکونی در شهرستان خدابنده مقاوم سازی و بهسازی شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تسهیلات مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی ۷۰ میلیون ریال بود، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری این مبلغ به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
باباپور با اشاره به اینکه در زمینه اعطای تسهیلات هیچ محدودیتی در استان زنجان وجود ندارد، افزود: در این زمینه دولت اقدامات خوبی را به روستاییان ارائه می‌کند.
وی در جواب یکی از روستاییان که وام‌هایی که سال گذشته پرداخت شده است نیز افزایش می‌یابد، تصریح کرد: افزایش تسهیلات مختص وام‌هایی است که امسال پرداخت می‌شود و به هیچ وجه تسهیلات سال گذشته را شامل نمی‌شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه برای حتی روستاهایی که دارای یک خانوار جمعیت هستند نیز تسهیلات پرداخت می‌شود، افزود: هیچ محدودیتی در تعداد خانوار در یک روستاها وجود ندارد.
وی در مورد طرح هادی روستاها گفت: یکی از اقدامات مهم دولت در روستاها اجرای طرح‌های هادی است که با جدیت دنبال می‌شود.
باباپور با بیان اینکه طرح هادی در همه روستاها اجرا می‌شود، گفت: در همه روستاهایی که بیش از ۲۰ خانوار جمعیت داشته باشند طرح هادی تهیه و اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت در اجرای طرح‌های هادی بازگشایی معابر اصلی است، ادامه داد: در زمینه اجرای طرح‌های هادی نیاز به منابع مالی داریم که امیدواریم با فراهم شدن اعتبارات مورد نیاز بتوانیم طرح هادی را در همه روستاهای واجد شرایط اجرا کنیم.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: در زمینه اجرای طرح هادی در همه روستاها نیاز به اعتبارات ملی داریم که امیدواریم با حل مشکلات منابع مالی بتوانیم طرح‌های تهیه شده را اجرایی و به پایان برسانیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group