مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی

 معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در استان زنجان خبر داد. معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: سه پرسشنامه توسط ۸ نفر از ماموران آمار تکمیل می‌شود که پرسشنامه اول شامل اطلاعات نوع معبر و پلاک واحد مسکونی، پرسشنامه دوم در خصوص اطلاعات تفصیلی واحد مسکونی و پرسشنامه سوم در خصوص اطلاعات عمومی روستا و نوع فعالیت قالب در منطقه تکیمل می‌شود. اسماعیل صبری، معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان امروز (۷ مهر) در جمع خبرنگاران به اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی برای سومین بار در استان زنجان اشاره کرد و گفت: این طرح از (۲۰ مهر تا ۲۰ آبان) در ۲۲۵ روستای استان زنجان اجرا می‌شود. وی تعداد روستاهای استان زنجان را ۹۶۰ روستا اعلام کرد و گفت: در مجموع ۳ هزار و ۷۵۴ واحد روستایی مشمول این طرح می‌شود. این مقام مسئول به تخصصی بودن این دوره از آمارگیری اشاره کرد ویادآور شد: سه پرسشنامه توسط ۸ نفر از ماموران آمار تکمیل می‌شود که پرسشنامه اول شامل اطلاعات نوع معبر و پلاک واحد مسکونی، پرسشنامه دوم در خصوص اطلاعات تفصیلی واحد مسکونی و پرسشنامه سوم در خصوص اطلاعات عمومی روستا و نوع فعالیت قالب در منطقه تکمیل می‌شود. این مقام مسئول آمار را پایه و اساس برنامه ریزی عنوان کرد و گفت: در این طرح تلاش می‌شود تا با استقاده از ویژگی‌های مسکن از میزان موفقیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دستیابی به اهداف این نهاد اطمینان حاصل کرد. وی همچنین به مجهز بودن ماموران آمارگیر به کارت شناسایی معتبر و ملبس به جلیقه مخصوص بنفش رنگ اشاره کرد و خواستار همکاری دهیاری‌ها و شوراهای روستا با ماموران آمارگیر شد. صبری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح بهسازی و اعطای تسهیلات به مسکن روستایی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: سهمیه استان زنجان در بهسازی مسکن روستایی ۴۳ هزار و ۷۳۲ واحد است که از این تعداد ۴۱ هزار و ۶۲ واحد به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند. وی به بانک‌های عامل طرح بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: از بین ۷ بانک عامل تنها بانک‌های ملی، تجارت و کشاورزی با بیناد مسکن همکاری مطلوبی دارند. این مقام مسئول همچنین در پایان با بیان اینکه استان زنجان استان معین در بهسازی مناطق زلزله زده اهر انتخاب شده بود، گفت: در قالب این طرح ۱۴۹۰ واحد سهمیه استان زنجان بود که عملیات احداث و بازسازی آن با موفقیت انجام شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group