امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

ضرورت تعامل و هماهنگی بیشتر با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای تسریع و ایجاد تحرک در فعالیت های عمرانی روستاها

مهندس حسینی نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورا ی اسلامی با حضور در بنیاد مسکن استان، با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای ضمن خیر مقدم به مهندس حسینی در خصوص چگونگی افزایش اعتبارات و تسهیلات و شتاب بخشی در طرح های توسعه روستایی توضیحاتی ارائه نمود و گفت: استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تسریع و ایجاد تحرک در فعالیت های عمرانی روستاها ضرورت دارد که در این میان باید تعامل و همکاری بیشتری  با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشیم.

وی ادامه داد: دربعضی روستاها جوانان به دلیل نبود اشتغال به شهرهای واستان های همجوار مهاجرت می کنند که این باعث مهاجرت بی رویه وحاشیه نشینی درشهرمی گردد ولذا باید با ایجاد منابع درآمدی جدید در این روستاها از روند مهاجرت های ناخواسته کاست و زمینه و انگیزه لازم برای ماندگاری روستاییان را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه، بنیادمسکن  به عنوان یک سازمان و نهاد جهادی همواره برای محرومیت زدایی و توسعه تلاش کرده است، افزود: یکی از اولویت‌های این نهاد تشویق مردم برای مقاوم‌سازی واحدهای غیرمقاوم است چرا که حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند و هر لحظه ممکن است با حوادثی چون سیل و زلزله شاهد از دست دادن هموطنان و هشهریان باشیم بنابراین می‌طلبد از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در زمینه جذب اعتبارات عمرانی نهایت استفاده را کنیم.

وی در ادامه،  گزارشی از وضعیت پروژه های روستایی شهرستان خدابنده  وعملیات انجام شده با استفاده از طرح قیریارانه ای وآسفالت معابر روستایی، مسائل مربوط به اسناد شهری و روستایی و مسکن شهری و دیگر طرحهای عمرانی ارائه نمود.

در پایان مهندس حسینی نماینده مردم شهرستان خدابنده  در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از فعالیت های این نهاد، افزود: شهرستان خدابنده دارای روستاهای محروم بسیاری می باشد که امیدواریم با تعامل دستگاه های ذی ربط از جمله بنیاد مسکن گام های مطلوبی در این راستا برداشته شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group