امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

صورتجلسه ستاد اقامه نماز، شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان

 

دومین جلسه ستاد اقامه نمازو شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان راس ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخه ۲۴/۰۶/۱۴۰۰ در محل اتاق کنفرانس با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ،مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز این نهاد و سایر اعضاء برگزار گردید.
دراین جلسه ابتداء آیاتی چند ازکلام اله مجید تلاوت گردید و سپس حجت الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به احادیثی در مورد حضرات معصومین علیهم السلام اشاره نمود .
حاج آقا صیدی ، به نقش و جایگاه نماز در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: نماز ستون دین بوده و درصورت تبیین تاثیرات مثبت این فریضه در جامعه، افراد با اشتیاق کامل در اجرای این فریضه گام برخواهند داشت.
وی تاکید کرد: برای توسعه فرهنگ نماز در جامعه باید از تمام ظرفیت ها و فرصت ها استفاده نمود و با تشویق و ایجاد نمودن بسترهای لازم ،مقدمات اقامه نماز را فراهم کرد.
عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ادامه داد: با برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی در زمینه نماز بین خانواده های همکاران، می توان گام های مثبتی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگی نماز برداشت که خوشبختانه این نهاد انقلابی در این زمینه موفق عمل نموده است.
سپس مهندس خواجه ای ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: نماز نه تنها قرب و نزدیکی به خداوند را برای انسان به ارمغان می آورد بلکه تاثیرات آن در زندگی فردی و اجتماعی انسان نیز بی شمار است .

وی با اشاره به اینکه، خوشبختانه تاکنون در این نهاد انقلابی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز بین کارکنان و خانواده ها گام های مطلوبی برداشته شده است، افزود: اقدامات خوب و ارزنده این حوزه در راستای ترویج فرهنگ نماز باعث شد، ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در بین دستگاه های اجرایی استان جایگاه “شایسته تقدیر” را کسب نماید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: ترویج فرهنگ نماز در بین کارکنان، موجب اشاعه فرهنگ نمازخوانی و درک عمیق تر از مفاهیم نماز است و باید ادای نماز طوری باشد که در زندگی و اعمال افراد تاثیر بگذارد.
در ادامه مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز استان برنامه های مصوب سال ۱۴۰۰ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه ترویج وتوسعه فرهنگی اقامه نماز را تشریح کرد و و اظهار کرد: با تلاش و همکاری دست اندرکاران نماز، این نهاد انقلابی به کسب رتبه برتر (شایسته تقدیر) در بین دستگاه های اجرایی استان دست یافت.
وی با بیان اینکه، اقدامات مهمی در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: تشکیل و برگزاری منظم شورای اقامه نماز، ابلاغ بخشنامه عدم تداخل فریضه نماز، ارسال برنامه های عملیاتی امور آموزشی و فرهنگی مصوب ستاد اقامه نماز به دفتر مرکزی، برگزاری نمازهای جماعت باشکوه در مرکز و واحدهای تابعه ، اجرای برنامه های فرهنگی در بین کارکنان، صدور احکام برای اعضای ستاد، برگزاری مسابقه اذان در بین کارکنان ، برگزاری مسابقه با عنوان دلنوشته ای برای امام رضا (ع)بین فرزندان همکاران، تجهیز نمازخانه بنیاد مسکن ، اختصاص محلی برای محصولات فرهنگی دفاع مقدس در ورودی اداره و … از جمله برنامه‌های اجرا شده از سوی این ستاد می باشد.
در پایان جهت تکمیل و اجرائی شدن مصوبات ترویج فرهنگ نماز با موضوعات مختلف بحث و تبادل صورت گرفته و راهکارهای لازم ارائه گردید.
مصوبات جلسه:
-مقرر گردید اقدامات لازم در خصوص عضویت همکاران جدید الاستخدام در پایگاه شهید خانمحمدی صورت پذیرد.
– مقرر گردید، مسابقات فرهنگی و آموزشی متعددی در بین خانواده های کارکنان جهت ایجاد انگیزه برگزار شود.
– مقرر گردید طی مراسمی از فعالان و خادمان اقامه نماز بنیاد مسکن استان تجلیل به عمل آید .
-مقررگردید مسابقه عکاسی نماز و بصیرت عاشورایی و اربعینی ویژه همکاران و همسران برگزار شود.
– مقرر گردید مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز ویژه همسران برگزار شود.
– مقرر گردید بهره گیری از ظرفیت دستگاه به منظور رونق بخشی به اقامه نماز مدارس صورت پذیرد.(در صورت بازگشایی مدارس، نامه ای از سوی ستاد جهت همکاری و معرفی ائمه جمعه به مدارس ابلاغ خواهد شد.)

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group