امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

شورای هماهنگی بانک های استان با حضور مهندس درویش امیری استاندار زنجان و معاونین هماهنگی امور اقتصادی و هماهنگی امور عمرانی استاندار، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن و مدیران شعب بانک های عامل

شورای هماهنگی بانک های استان با حضور مهندس درویش امیری استاندار زنجان و معاونین هماهنگی امور اقتصادی و هماهنگی امور عمرانی استاندار، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن و مدیران شعب بانک های عامل

 جلسه شورای هماهنگی بانک ها با حضور مهندس درویش امیری استاندار، دکتر نیک سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی، دکتر رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مدیران شعب بانک های عامل و سایر مدیران برگزار شد.

در این جلسه مهندس صنعتی منفرد با ارائه گزارشی کامل از وضعیت پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی در استان و مقایسه آن با میانگین کشوری درصد پرداخت این تسهیلات در استان را نامطلوب عنوان کرد.
وی افزود از مجموع ۳۲۰۰ سهمیه پیش بینی شده در استان زنجان، قرارداد ۲۳۲ فقره مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات مقاوم سازی در بانک ها منعقد شده و تنها ۶ درصد سهمیه استان در این حوزه محقق شده است که لزوم همکاری بانک ها در این زمینه بیش از پیش مشهود است.
مهندس صنعتی منفرد خاطر نشان کرد که مقاوم سازی واحد های مسکونی علاج واقعه قبل از وقوع است که مانع هدر رفت سرمایه های ملی و مصداق بارز هزینه کرد بجا و صحیح است.

در ادامه استاندار زنجان گفت : ابلاغ مصوبه هیئت وزیران درخصوص بهسازی مسکن روستایی بدین معناست که منابع پرداخت این تسهیلات در هیئت دولت و با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و افراد مطلع از منابع مالی بانک‌ها مورد بررسی قرار گرفته، رصد شده و پس از پیش بینی به دستگاه های متولی ابلاغ شده است.
مهندس درویش امیری در این جلسه خاطرنشان کرد : باید دلایل عملکرد نامناسب و عقب ماندگی استان در پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و عدم حمایت جدی و همه جانبه از اجرای این مصوبه در استان زنجان مورد بررسی قرار گیرد.
استاندار زنجان افزود در ایامی که روستائیان به پشتیبانی و حمایت جدی در زمینه مقاوم سازی مسکن نیاز دارند نباید کوتاهی صورت گیرد و از تضییع حق مردم و روستائیان در این بخش جلوگیری شود.
در این جلسه مقرر گردید دستگاه های اجرایی متولی بخش مقاوم سازی مسکن روستایی و شبکه بانکی استان باید حداکثر ظرف دو ماه آینده نسبت به پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی به میزان اعتبارات دریافتی خود اقدام نمایند و پس از این مدت، عدم پرداخت ها از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری  پیگیری خواهد شد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group