امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

سومین جلسه ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان با حضور مدیرکل این نهاد

 

سومین جلسه ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان با حضور مهندس خواجه ای، مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاونین وی، مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز و سایر اعضاء برگزار شد.

در ابتدا مهندس خواجه ای بر ضرورت ترویج و توسعه نماز به ویژه نماز اول وقت در بین همکاران تاکید کرد و گفت: در آیات و روایت بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده به طوری که باید گفت؛  کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد.

وی با بیان اینکه، همه باید تمام تلاش خود را برای احیا و رونق اقامه نماز اول وقت وجماعت در اداره بکار گیریم، ادامه داد: نماز بالاترین فریضه الهی است و باید هرچه باشکوه تر اشاعه یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  تصریح کرد: اهمیت نماز و برپایی آن بر کسی پوشیده نبوده و همه وظیفه داریم در ترویج فرهنگ نماز بکوشیم تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود.

مهندس خواجه ای  به اهمیت نماز اول وقت و اختصاص ۲۰ دقیقه برای انجام این فریضه الهی اشاره کرد و گفت: به همه حوزه های کاری اعلام شده که حتی المقدور از برگزاری جلسات اداری در ساعاتی که با اذان ظهر و عصر مقارن است، جلوگیری شود و در نماز اول وقت حضور پیدا کنند.

وی  خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری مراسم زیارت عاشورا در روزهای پنج شنبه هر هفته تدابیری اتخاذ گردد که در این مراسم بخشی از قرآن کریم با تفاسیر آیات  برای استفاده همکاران قرائت شود.

وی بر اهمیت ارتقا فرهنگ سازمانی، بهره‌وری و انگیزش در بین همکاران و خانواده های آنان  تاکید کرد و گفت: اقدامات همه جانبه فرهنگی و آموزشی  برای پرسنل و خانواده‌هایشان در راستای افزایش بهره‌وری وایجاد شور و نشاط امری ضروری است که باید از سوی ستاد اقامه نماز جدی گرفته شود.

در ادامه مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز گزارشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد مسکن استان به ویژه در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمود و فعالیت های این نهاد را در این زمینه بسیار مناسب و ارزشمند دانست.

وی   با بیان اینکه، اقدامات مهمی در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: تامین روحانی واجد شرایط جهت اقامه نماز در سطح مدارس، تشکیل و برگزاری منظم  شورای اقامه نماز، برگزاری نمازهای جماعت باشکوه در مرکز و واحدهای تابعه ، اجرای برنامه های فرهنگی در بین کارکنان، صدور احکام برای اعضای ستاد و … از جمله برنامه‌های اجرا شده  ما برای گسترش فرهنگ نماز می باشد.

وی ادامه داد: در راستای ارتقاء سطح دانش و بینش دینی و با توجه به فرا رسیدن نیمه دوم سال، برگزاری دوره های آموزش فرهنگی اعم از جلد دوم رساله آموزشی مقام معظم رهبری، کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و شرح رساله حقوق امام سجاد(ع)در دستور کار این ستاد قرار دارد.

دبیر ستاد اقامه نماز  به کسب رتبه برتر بنیاد مسکن استان در ارزیابی ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت:  با تلاش و همکاری دست اندرکاران نماز،  این نهاد انقلابی به رتبه برتر (شایسته تقدیر) در بین دستگاه های دولتی استان دست یافت.

در پایان جلسه مقرر شد؛

-دوره های آموزشی فرهنگی همچون سال گذشته از اواسط مهر ماه به دلیل شیوع بیماری کرونا بصورت مجازی تشکیل شود.

-در راستای ترویج  و توسعه نماز اول وقت نسبت به حضور ائمه جماعت در برخی شهرستان ها تاکید شود.

– تفسیر برخی از آیات قرآن در روزهای پنج شنبه پس از مراسم زیارت عاشورا

-برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزشی در بین خانواده های کارکنان جهت ایجاد انگیزه

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group