امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

سجاد صنعتی منفرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار کرد

 

خبرگزاری تسنیم : معاون عمران روستایی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از طرح‌دار شدن بیش از ۸۸ درصد از روستاهای استان زنجان خبر داد و گفت: تهیه طرح هادی تا مهرماه در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام می‌شود .

سجاد صنعتی منفرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار کرد : بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور مقرر شده است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در ۷۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان طرح هادی تهیه کند .

وی ابراز کرد : تاکنون از بین ۷۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۶۴۴ روستا یعنی بیش از ۸۸ درصد طرح‌دار شدند و تهیه طرح ۸۶ روستای باقی مانده از سال ۹۲ آغاز شده است ..

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان جلوتر از برنامه پنجم توسعه دارای طرح هادی می‌شوند و جشن طرح‌دار شدن روستاهای استان تا مهر ماه در برنامه این سازمان است .

وی خاطرنشان کرد: طرح هادی نخستین تلاش سازمان یافته و فراگیر ملی برای ساماندهی کالبدی روستاهای کشور است.

صنعتی منفرد با اشاره به اینکه افق طرح‌‌های هادی روستایی ۱۰ ساله است، گفت: برنامه سال ۹۳ از بودجه این سال، بازنگری طرح‌های هادی اجرا شده است .

وی منشور تهیه طرح‌های هادی را به عنوان میثاق‌نامه مسئولین و کارکنان این نهاد مقدس و اجماع نظر کلی در مورد آن، در ۱۲ بند مطرح کرد .

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان عنوان کرد: وفاداری به حفظ محیط زیست و صیانت سبزینگی طبیعی و اراضی زراعی و باغات،پایبندی به عدالت و توزیع عادلانه امکانات و منابع و ایجاد فرصت‌های برابر در طرح‌های هادی، بهره‌گیری از مشارکت روستائیان به عنوان اصلی‌ترین رکن توسعه درون‌زای روستا از نخستین بندهای منشور تهیه طرح‌‌های هادی است.

وی از دیگر بندهای این منشور به توجه به نقش عملکرد روستا در محدوده فرا دست و تعیین چشم‌انداز آتی آن در چهارچوب توسعه پایدار روستا، احترام به ساختار قومی و فرهنگی روستاها و زمینه سازی تقویت همبستگی اجتماعی و واحدهای فامیلی در تهیه و اجرای طرح، وفاداری به بافت ارگانیک و مؤلفه‌های معماری بومی و توجه به محوریت مسجد در طرح‌ها و ارتقای سیما و منظر روستایی اشاره کرد .

صنعتی منفرد در ادامه گفت: احترام به خود مالکین و نیاز سکونتی روستائیان در فرایند تعیین و تغییر کاربری‌ها، اعتقاد به تقویت ظرفیت‌ها و مزیت‌های مکانی و محلی روستا در زمینه‌های مختلف، پایبندی به زمینه‌های ایمنی و پدافند غیر عامل و افزایش ظرفیت پیش‌گیری و مقابله با خطرات و بلایای طبیعی از اهم بندهای منشور است .

وی افزود: توجه به ضوابط و معیارهای بومی مناسب با شیوه‌های سکونت و فعالیت در روستاها و وجه تمایز آن با شهرها در تهیه و اجرای طرح‌ها، بهره‌گیری از جریان‌های فکری و مجامع علمی مرتبط با توسعه روستایی،تأکید بر شایسته گزینی مشاوران و پیمانکارن تهیه و اجرای طرح از بندهای پایانی منشور است .

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group