امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور

پرداخت ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وام مسکن روستایی

طی چهار سال اخیر ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وام مسکن روستایی به روستائیان پرداخت شد .مهندس تابش در مراسم معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه طی چهار سال اخیر چندین برنامه محوری با حمایت دولت و مدیران استانها و بانکها به اجرا درآمده است گفت یک میلیون و ۲۲ هزار واحد مسکونی سهمیه روستاها بود که ۹۷۲ هزار و ۶۴۰ واحد عقد قرارداد ، و ۹۰۶ هزار واحد شروع و ۶۷۳ هزار به اتمام رسیده است . وی افزود : طی این مدت ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام مسکن ارزان قیمت با یارانه عقد قرارداد شده که از این میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن به متقاضیان پرداخت شده است .

تابش با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت کشور در روستاها مستقرند گفت : طی ۳۰ سال تاسیسات زیربنایی رشد کرده ولی بدلیل اینکه روستائیان سندی نداشته بانکها از دادن تسهیلات به روستاها مانع می شدند.

وی خاطر نشان ساخت: با یک برنامه نظام مند همه مشکلات حل شده و روستائیان نیز از پرداخت وام ارزان قیمت استقبال کردند و خودشان اقدام به ساخت مساکن روستایی کردند و بنیاد نیز پشتیبان می کند .

مهندس تابش افزود : با این اقدام بنیاد ، امید به زندگی اقشار کم درآمد افزایش یافته و این قشر از جامعه که از قافله عقب مانده بودند اکنون صاحب خانه شدند.

وی از ساماندهی کپرنشینان کشور خبر داد و گفت : امیدواریم تا پایان سالجاری ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی را برای مناطق کپرنشین به انجام برسانیم .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با معرفی احمد حاجی زاده به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن استان زنجان گفت : ایشان ۲۲ سال سابقه مدیریت هرمزگان ، کردستان ، قزوین و… را داشته اند که با همکاری مدیران این استان شاهد توفیقات روز افزون ایشان خواهیم بود.

استاندار زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه با وجود مهندس تابش ، انقلابی در مسکن روستایی ایجاد شده است گفت: طی این مدت حتی روستاهایی که ۷ یا ۸ خانوار هستند نیز توجه شده و شاهد تحول عظیمی در مسکن روستایی بودیم .

دکتر رئوفی نژاد اضافه کرد با حضور مهندس باباپور مدیریت بنیاد مسکن استان آهنگ توجه به مسکن روستایی شتاب بیشتری گرفته بود که انصافاً قابل تقدیر است .

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای تحت عنوان مهاجرت معکوس گفت : در استان زنجان در چندین روستا بعنوان الگو ، افرادی که به اجبار و بدلیل وجود مشکلات از روستا مهاجرت کرده بودند اکنون با فراهم کردن امکانات رفاهی شاهد مهاجرت معکوس آنها هستیم .

و در ادامه ، مهندس باباپور با ارائه گزارشی از عملکرد خویش به مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت : طی چهار سال اخیر ۴۰ درصد مسکن روستایی مقاوم سازی شده و مسکن مقاوم از ۱۱ هزار واحد به ۳۳ هزار واحد افزایش یافته است .

وی افزود : در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۱۹ هکتار زمین تملک شده که از این تعداد یک هزار و ۹۲۷ نفر موفق به اخذ پروانه ، ودر یک هزار و ۳۱۱ مورد فنداسیون ریخته شده و طبق آخرین آمار استان در مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر رتبه هشتم را کسب کرده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group